Starsze wersje .NET Framework utracą wsparcie w tym miesiącu

Starsze wersje .NET Framework utracą wsparcie w tym miesiącu

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/8/2022, 5:51 PM

Liczba odsłon: 4023

Zgodnie ze standardowym cyklem życia swojego oprogramowania Microsoft zamierza odesłać starsze wersje frameworka .NET na zasłużoną emeryturę. Wsparcie dla tych wersji wygaśnie już za nieco ponad 2 tygodnie. Co się wówczas zmieni i jak się na to przygotować?

W ramach odchodzenia od zawartości SHA-1 w tym miesiącu Microsoft ogłosił, że .NET Framework w wersjach 4.5.2, 4.6 i 4.6.1 zakończy cykl życia (czyli osiągnie End of Support) w dniu 26 kwietnia 2022 roku. Po tej dacie Microsoft nie będzie już dostarczać dla tych wersji aktualizacji, w tym poprawek bezpieczeństwa, a także nie będzie świadczyć pomocy technicznej.

Jeśli obecnie używasz runtime'a .NET Framework 4.5.2, 4.6 albo 4.6.1, będziesz musiał zaktualizować swój wdrożony runtime do bardziej aktualnej wersji — przynajmniej do .NET Framework 4.6.2 przed 26 kwietnia 2022 roku — aby dalej otrzymywać aktualizacje i wsparcie techniczne. Nie ma potrzeby retargetowania ani rekompilowania Twoich aplikacji dla .NET Framework 4.6.2.
— Jamshed Damkewala, Principal Engineering Manager w .NET, Microsoft

Microsoft dodaje, że nie zachodzą żadne zmiany w ramach czasowych wsparcia dla jakichkolwiek pozostałych wersji .NET Framework, wliczając w to .NET Framework 3.5 SP1, który będzie obsługiwany zgodnie z planowanym cyklem życia. Więcej informacji firma udostępnia w dokumentacji end of support FAQ.