Windows 10 Fall Creators Update dostępny dla wszystkich kompatybilnych urządzeń

Windows 10 Fall Creators Update dostępny dla wszystkich kompatybilnych urządzeń

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:29
11.01.2018
0 komentarzy
1607 wyświetleń

Fall Creators Update zwany też jesienną aktualizacją dla kreatywnych i wersją 1709 stał się ogólnodostępny niecałe 4 miesiące temu... niemniej jednak bardziej trafnym określeniem byłoby "zaczął być udostępniany". FCU był bowiem udostępniany falami, podobnie jak każda inna aktualizacja funkcjonalna Windows 10. Dziś proces ten przeszedł do ostatniej fazy - Microsoft ogłosił, że Fall Creators Update jest dostępny dla wszystkich wspieranych urządzeń na całym świecie.

Fall Creators Update

Jak wyjaśnia Microsoft, pełna dostępność jest ostatnią fazą procesu udostępniania. Gdy cykl życia rozpoczyna nowa aktualizacja funkcjonalna, początkowo firma wyznacza grono pierwszych odbiorców (Fans, Early Adopters) na podstawie charakterystyk urządzeń i testów dokonanych z partnerami sprzętowymi, by zapewnić najlepsze doświadczenie aktualizacji. Następnie monitorowany jest feedback pierwszych użytkowników i w razie konieczności dokonywane są poprawki w zakresie kompatybilności, a krąg odbiorców (Initial Phase) się poszerza. Ostatnią fazą cyklu jest pełna dostępność (Full Availability), co oznacza, że aktualizację można pobrać na każde zgodne urządzenie z Windows 10, niezależnie od producenta i regionu.

Fall Creators Update

Jak wyglądało to do tej pory? Microsoft podał informację, że Fall Creators Update był aktualizacją, która spośród wszystkich wersji Windows 10 najszybciej dotarła na 100 milionów urządzeń, a także cechuje ją wyższy wskaźnik satysfakcji klientów. Aktualizację mogą pobierać oczywiście także klienci korporacyjni w ramach aktualizacji udostępnianych co pół roku, jednak w przypadku większych wdrożeń to administratorzy IT decydują, czy infrastruktura organizacji jest na uaktualnienie gotowa. Fall Creators Update będzie udostępniany klientom korporacyjnym wersji Enterprise i Pro od 18 stycznia 2018 r.

Jeśli Wasze urządzenie z Windows 10 do tej pory nie zostało zaktualizowane, Fall Creators Update zapewne zostanie mu zaoferowany w najbliższych dniach. Aktualizację można też oczywiście nadal pobrać ręcznie, klikając przycisk Zaktualizuj teraz na stronie Microsoft - Pobierz Windows 10.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2018/01/11/windows-10-fall-creators-update-1709-fully-available/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor