Menu kategorii
 • W Windows 10 Pro for Workstations pojawi się nowy plan zasilania

  W Windows 10 Pro for Workstations pojawi się nowy plan zasilania

   Amadeusz Labuda
  Amadeusz Labuda
  11:08
  15.02.2018
  1330 wyświetleń

  Przez dłuższy czas w mediach technologicznych aż huczało o nowym wariancie systemu Windows 10, czyli nieco ograniczonym pod względem funkcjonalnym, lecz jednocześnie bezpieczniejszym od starszego brata Windows 10 S. Sprawa była o tyle ciekawa, że zwiastowała zmianę podejścia Microsoftu do dystrybucji swoich systemów operacyjnych, bowiem dotychczas starał się on trzymać rozróżnienia Windowsa głównie na warianty Pro oraz Home – oczywiście istniały także edycje takie jak Enterprise, lecz mało kto zdawał sobie z tego sprawę. Od pierwszej prezentacji Windows 10 S minęło już nieco czasu, lecz na horyzoncie już majaczy kolejna wersja popularnej Dziesiątki – tym razem stworzona, by wycisnąć siódme poty z najpotężniejszych maszyn. Nazywać ma się ona Windows 10 Pro for Workstations, zaś jej kolejne cechy szczególne gigant ujawnia nam co jakiś czas. Najświeższą z nich jest możliwość wybrania zupełnie nowego planu zasilania, jeszcze bardziej zwiększając wydajność komputera. Co prawda trafił on obecnie do najnowszych wersji testowych Windows 10, jednak nie jest pewnym, czy jest to jego w pełni funkcjonalna wersja.

  Nowa wersja Windows 10 zarezerwowana będzie dla najpotężniejszych maszyn

  Już od lat w systemach Windows istnieje sekcja ustawień o nazwie Opcje zasilania. Nie jest ona co prawda przydatna użytkownikom komputerów stacjonarnych, jednak doceniają ją za to użytkownicy laptopów. Nic zresztą dziwnego, bowiem odpowiednie jej skonfigurowanie pozwala znacząco wydłużyć czas pracy na baterii – niestety odbija się to negatywnie na wydajności sprzętu. W przypadku Windows 10 Pro for Workstations sytuacja ma wyglądać zgoła odmiennie, bowiem Microsoft planuje wprowadzić w systemie tym całkowicie nowy plan zasilania, nazwany Ultimate Performance. Jego zadaniem jest zwiększenie wydajności komputera, poprzez wyeliminowanie mikro opóżnień związanych z drobiazgowymi obliczeniami dotyczącymi poboru energii przez komponenty. Niestety, nie wiadomo do końca jak wpłynie to na żywotność podzespołów – ta jednak nie jest najważniejsza w przypadku wysoce zaawansowanych maszyn, przeznaczonych głównie do przeprowadzania skomplikowanych analiz oraz renderowania.

  Nowy plan zasilania dostępny będzie wyłącznie na komputerach stacjonarnych wykorzystujących Windows 10 Pro for Workstations, gdyż wykorzystanie go w przypadku laptopów i innych urządzeń mobilnych po prostu mijałoby się z celem. Kiedy nowa odmiana klasycznej Dziesiątki trafi do pierwszych odbiorców, niestety jeszcze nie wiadomo.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-announces-new-ultimate-performance-power-plan-for-high-end-pcs/

  Polecamy również w kategorii Windows 10