Uaktualnienie do Windows 10 przeprowadzimy z poziomu Windows Update

Uaktualnienie do Windows 10 przeprowadzimy z poziomu Windows Update

 Marcin Paradowski
Marcin Paradowski
22:37
29.01.2015
1 komentarz
7165 wyświetleń

Zarówno październikowa, jak i styczniowa kompilacja testowa systemu Windows 10 została udostępniona przez Microsoft w formie tradycyjnych obrazów ISO. Zamiast jednak pobierać, a następnie wypalać je na nośniku DVD lub kopiować ich zawartość na przenośną pamięć USB, możemy skorzystać ze znacznie prostszej metody instalacji systemu Windows 10 Technical Preview na naszym komputerze, jaką jest uaktualnienie systemu z poziomu Windows Update.

Na minionej konferencji "Windows 10: The Next Chapter", prócz zapowiedzi i prezentacji nowych produktów Microsoft ogłosił również dostępność uaktualnienia do Windows 10 dla wszystkich użytkowników Windows 7 i Windows 8.1, zupełnie za darmo przez cały rok. Kilkadziesiąt godzin później zostały natomiast opublikowane obrazy wczesnej kompilacji testowej tego systemu, by użytkownicy mogli w końcu wypróbować zapowiadane od kilku miesięcy nowe funkcje Windows 10. Przypuszczalnie większość testerów (słusznie z resztą) pobrała i zainstalowała system z obrazu ISO na przygotowanej dla niego maszynie wirtualnej. Ci, którzy odważyli się nałożyć 10-tkę na swój obecny system zrobili zapewne podobnie - pobrali plik ISO na swój komputer, wypalili obraz płyty na nośniku DVD (lub odpowiednio przygotowali sobie nośnik USB), a następnie z poziomu swojego systemu Windows 7 lub Windows 8.1 dokonali tzw. upgrade'u. W tym drugim przypadku istnieje jednak dużo prostsze rozwiązanie pozwalające na uaktualnienie starszej wersji systemu do Windows 10 Technical Preview. Krótko mówiąc, możemy tego dokonać bezpośrednio z poziomu Windows Update, zupełnie tak, jak gdyby system był zwyczajną aktualizacją.

Informacja o aktualizacji do Windows 10 TP

Zanim jednak będziemy mogli rozpocząć w ten sposób proces uaktualnienia, musimy odpowiednio przygotować nasz komputer. W tym celu wystarczy jednak pobrać i uruchomić niewielką aplikację, dostępną w dwóch wariantach: dla Windows 7 oraz dla Windows 8.1.

Po uruchomieniu tej aplikacji pojawi się komunikat z potwierdzeniem, że nasz komputer jest gotowy do przyjęcia aktualizacji Windows 10 Technical Preview. Teraz wystarczy przejść do Panelu sterowania i w sekcji Windows Update wymusić ręcznie sprawdzenie dostępnych aktualizacji. Ci, którzy zdecydują się wypróbować ten sposób, powinni uzbroić się w cierpliwość, bowiem cały proces pobierania i uaktualniania systemu może potrwać nawet 6 godzin, w zależności od szybkości łącza internetowego, aktualnego obciążenia serwerów Windows Update oraz mocy posiadanego komputera. Po pobraniu i wypakowaniu aktualizacji, komputer uruchomi się ponownie i rozpocznie tradycyjną już, znaną nam z instalatora Windows fazę uaktualniania systemu.

Jest bardzo prawdopodobne, że zamiast pobierać i instalować Windows 10 z poziomu nośnika DVD lub przenośnego urządzenia USB, nasze dotychczasowe, objęte promocją darmowego uaktualnienia systemy aktualizować będziemy do Windows 10 w taki właśnie sposób, zachowując przy tym wszystkie działające do tej pory programy i ustawienia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/upgrade-directly-to-the-latest-build-of-windows-10-from-windows-8-or-windows-7

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • cendre 23:53 31.01.2015

    no, to czas na zabawę w10, ale najpierw pełen backup!!!! małe naiwne pytanko: mogę sobie zamienić andka na W10???

Skomentuj

Autor