Streaming gier z Xbox One trafi w grudniu do Oculus Rift

Streaming gier z Xbox One trafi w grudniu do Oculus Rift

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
01:19
23.11.2016
0 komentarzy
1333 wyświetlenia

Streamowanie gier z Xbox One na dowolne urządzenie z Windows 10 jest jedną z ciekawszych funkcji, jakie zostały wprowadzone w zeszłorocznej aktualizacji konsoli. Na tym jednak się nie skończyło. Być może niektórzy z Was pamiętają zapowiedź streamingu na urządzenia VR z serii Oculus. Microsoft ujawnił wtedy szczegóły nawiązanego partnerstwa - każdy egzemplarz Oculus Rift będzie wchodzić na rynek w zestawie z bezprzewodowym kontrolerem Xbox One i bezprzewodowym adapterem, a użytkownicy urządzenia będą mogli strumieniować gry wprost z konsoli.

Właśnie doczekaliśmy się nowych konkretów w tej sprawie. Po blisko 18 miesiącach od zapowiedzi Microsoft przedstawił kolejne szczegóły partnerstwa z Oculus, w tym także dokładną datę uruchomienia wsparcia dla streamingu gier z Xbox One. "Dzisiejszy dzień jest ważnym krokiem w naszym trwającym partnerstwie z Oculus, jako że posiadacze Rift będą mogli strumieniować gry z biblioteki Xbox One do Rift dzięki nowej aplikacji o nazwie Xbox One Streaming to Oculus Rift" - pisze Microsoft. Funkcje strumieniowania rozpoczęły się od współpracy z Windows 10 za pośrednictwem darmowej aplikacji Xbox i sieci domowej. Doświadczenie to zostało poszerzone o nową kategorię urządzeń, jaką stanowią zestawy VR.

Na starcie obsługiwane będą m. in. Gears of War 4, Forza Horizon 3, Halo 5: Guardians, najważniejsze gry sportowe i niezależne, tytuły kompatybilne wstecznie z Xbox 360, a w 2017 r. lista wspieranych gier jeszcze się poszerzy. Nowa aplikacja - Xbox One Streaming to Oculus Rift - od 12 grudnia tego roku będzie dostępna w sklepie Oculus Store. Jak to działa? Nowa aplikacja łączy się z Xbox One poprzez sieć domową. Po nawiązaniu połączenia sygnał wideo jest dostarczany na ekran i głośniki zestawu Oculus Rift, a użytkownik do wyboru ma trzy imersyjne środowiska VR o nazwach “Citadel,” “Retreat” i “Dome.”

Microsoft podkreśla fakt, iż Oculus Rift współpracuje natywnie z Windows 10, dzięki czemu łatwo jest go skonfigurować, odpalić i cieszyć się pochłaniającym doświadczeniem wirtualnej rzeczywistości, a "w połączeniu z technologią DirectX 12, która odblokowuje pełne możliwości graficzne nowego sprzętu dla Windows 10, stworzone dla VR gry na Windows 10 będą miały najwięcej klatek na sekundę i wysoką wydajność".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/18-months-after-announcement-xbox-one-game-streaming-comes-to-oculus-rift-on-december-12

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor