Sticky Notes dla Windows zaktualizowane do wersji 2.0

Sticky Notes dla Windows zaktualizowane do wersji 2.0

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:54
13.12.2017
0 komentarzy
1226 wyświetleń

Sticky Notes to niepozorna aplikacja dołączona do Windows 10, która potrafi zwiększyć naszą produktywność a nawet bezpieczeństwo, pozwalając tworzyć zapiski i przyklejać karteczki na pulpicie zamiast np. na obudowie monitora, gdzie każdy może je odczytać. W zeszłym roku Sticky Notes otrzymały zastrzyk sztucznej inteligencji, a nieco później kilka pomniejszych funkcji. Dziś aplikacja przechodzi do wersji 2.0.5.0.

Sticky Notes od zwykłego notesu odróżnia funkcjonalność i powiązanie z inteligentnymi usługami. Wymienić warto choćby wsparcie dla pisma odręcznego i możliwość jego zamiany na tekst maszynowy. Aplikacja wychwytuje też kluczowe dane, takie jak daty, oznaczenia lotów, adresy czy numery telefonu, i zaznacza je osobnym kolorem. Po ich kliknięciu otworzy się powiązana aplikacja, np. Mapy, Poczta, Skype, Bing lub - jeśli znajdujemy się we wspieranym regionie - Cortana.

Sticky Notes 2.0.5.0

Poniżej lista odnotowanych nowości w wersji 2.0.5.0:

  • Łatwe tworzenie list punktowych - gdy chcemy sobie coś wypunktować (jak np. na tej liście zmian), wystarczy w Sticky Notes wprowadzić symbol * i nacisnąć spację. Gwiazdka automatycznie zmieni się w punkt. Po wpisaniu obok tekstu naciskamy Enter i automatycznie tworzymy kolejny punkt. By przerwać punktację, naciskamy kolejny raz Enter (bez wpisywania tekstu) lub Backspace.
  • Nowy wygląd Map - po kliknięciu adresu w notatce otworzy się jego podgląd o nowym wyglądzie. Nowość tylko w wersji dla Fall Creators Update.
  • Mniej powiadomień o aktualizacji - powiadomienia o aktualizacjach Sticky Notes będą się pokazywać tylko w przypadku ważniejszych zmian, tak jak tu, w wersji 2.0.
  • Szybsze działanie - jeśli korzystamy z wielu otwartych karteczek jednocześnie lub notki są długie, Sticky Notes odpowiada teraz szybciej. Tak ma być!
  • Poprawki błędów - Microsoft podjął się prawdziwej dezynsekcji i usunął sporo bugów. Można poczuć magię świąt.

Sticky Notes jest aplikacją natywną w Windows 10 i powinna zaktualizować się automatycznie - my powiadomienie otrzymaliśmy dosłownie przed chwilą. Sticky Notes znajduje się też oczywiście w Sklepie Microsoft.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/windows-10s-sticky-notes-app-updated-to-version-2-0-with-new-features/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor