Sony zaleca klientom wstrzymać się z aktualizacją do Windows 10

Sony zaleca klientom wstrzymać się z aktualizacją do Windows 10

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
14:10
12.08.2015
3 komentarze
2200 wyświetleń

Firma Sony przestrzega swoich klientów, by nie uaktualniali jeszcze swoich notebooków VAIO do systemu Windows 10. Przejście na nowy system bez odpowiednich sterowników może negatywnie odbić się na stabilności i wydajności wspomnianych urządzeń, niejednokrotnie uniemożliwiając korzystanie z wybranych aplikacji.

Pomimo że Sony nie jest już właścicielem marki VAIO, w ramach sprzedaży swojego działu komputerów PC organizacji Japan Industrial Partners korporacja zobowiązała się nadal świadczyć wsparcie dla zakupionych przez klientów urządzeń przez cały pozostały okres czasu jego obowiązywania. Jak większość urządzeń z systemami Windows 7 i Windows 8.1, również komputery i laptopy Sony objęte zostały roczną promocją uaktualnienia do Windows 10. Na stronie producenta widnieje jednak ostrzeżenie, że klienci nie powinni jeszcze dokonywać uaktualnienia do nowego systemu, gdyż odpowiednie sterowniki dla zawartych w produktach Sony podzespołów nie są jeszcze gotowe.

Jak czytamy na stronie wsparcia Sony, firma testuje obecnie wszystkie wspierane przez Windows 10 modele, chcąc dobrze przygotować te komputery na uaktualnienie do nowego systemu. Z tego względu opracowywane przez producenta sterowniki i aplikacje dedykowane urządzeniom z Windows 8.1 mają pojawić się dopiero w październiku, zaś posiadaczom urządzeń z Windows 8 przyjdzie poczekać na wymagane pliki aż do listopada.

Nie chcielibyśmy tu o niczym przesądzać, ale nieco gorzej wygląda sytuacja posiadaczy modeli VAIO z preinstalowanym systemem Windows 7 SP1. Firma nie podała żadnego terminu dostawy nowych sterowników, a jedynie zaplanowała na bieżący miesiąc publikację informacji na temat ewentualnych problemów i ograniczeń związanych z uaktualnieniem do Windows 10. Albo więc na odpowiednie sterowniki przyjdzie klientom jeszcze poczekać, albo też wsparcie dla tych urządzeń będzie po prostu mocno ograniczone. Sony jasno informuje, że nie wszystkie modele kwalifikujące się do darmowej aktualizacji będą przez niego wspierane.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • luk 15:19 12.08.2015

    Posiadam sony vaio flip multi-flip. Dokonłem już aktualizacji, po czym zrobiłem czystą instalację windows10. Wszystko śmiga a sterwoniki z windows 8 :)

  • Mateusz Miciński 16:00 12.08.2015

    Także nasze dwa redakcyjne modele Sony Vaio, 2- i 5-letni świetnie pracują pod kontrolą Windows 10.

  • khra 20:39 13.08.2015

    FGN-FW21E z Windows 7 na 10 wszystko działa jak na 7.

Skomentuj

Autor