Samsung Gear VR ze wsparciem dla Kontrolera bezprzewodowego Xbox

Samsung Gear VR ze wsparciem dla Kontrolera bezprzewodowego Xbox

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:24
25.09.2016
0 komentarzy
1120 wyświetleń

Podczas gdy Sony wydaje PlayStation VR w drugiej połowie października, Microsoft wprowadzi na rynek Xbox Project Scorpio dopiero w połowie przyszłego roku. Dlaczego o tym wspominamy? Obie konsole mocno koncentrują się na wsparciu dla zewnętrznych urządzeń VR, które stają się coraz powszechniejsze w świecie graczy. W międzyczasie Microsoft zapowiedział, że nowa wersja Kontrolera bezprzewodowego Xbox, dołączonego do Xbox One S, będzie kompatybilna z Samsung Gear VR.

"Zobowiązaliśmy się dostarczać graczom możliwości grania wszędzie i na urządzeniach, które chcą, i w ramach tego w zeszłym miesiącu zapowiedzieliśmy rozszerzenie ekosystemu Xbox Wireless dla Xbox One i PC z Windows 10. Dzisiaj z radością możemy zapowiedzieć, że nowy Xbox Wireless Controller będzie niebawem kompatybilny z grami posiadającymi wsparcie dla kontrolera na Samsung Gear VR" - ogłosił Navin Kumar z grupy Xbox Accessories. Pierwszą kompatybilną grą będzie Minecraft: Gear VR Edition, zaś w następnych miesiącach pojawi się wsparcie dla Herobound, Spirit Champion, Omega Agent i End Space.

By skorzystać z oferowanego wsparcia, trzeba będzie pobrać najnowsze sterowniki kontrolera bezprzewodowego oraz październikową aktualizację Minecraft: Gear VR Edition, dostępną w aplikacji Oculus na wspieranych urządzeniach Samsunga: Galaxy S7, S7 edge, Note 5, S6, S6 edge i S6 edge+. Na liście brak Galaxy Note 7, co wynika z poważnych usterek sprzętowych, powodujących zapłon urządzenia w trakcie ładowania [sic!]. Oculus ostrzega więc użytkowników Note 7 przed korzystaniem z Gear VR, przynajmniej do czasu wymiany smartfona na nowy.

Wróćmy jeszcze do świata Xbox. Navin Kumar zapowiedział, że prócz wsparcia dla wymienionych tytułów Microsoft "pracuje nad zapewnieniem kompatybilności Kontrolera bezprzewodowego Xbox ze wszystkimi istniejącymi i wydanymi w przyszłości grami Gear VR, które można obsługiwać za pomocą kontrolera". Kolejne informacje na ten temat mają pojawić się w najbliższych miesiącach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/samsung-gear-vr-to-receive-xbox-wireless-controller-support

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor