Problemy z aktualizacją KB4100480 dla Windows 7

Problemy z aktualizacją KB4100480 dla Windows 7

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
09:58
05.04.2018
1 komentarz
1130 wyświetleń

Jednym z najczęściej używanych na świecie systemów Microsoftu wciąż pozostaje Windows 7, mimo że w statystykach niedawno wyprzedziła go Dziesiątka. Wynika to z faktu, że w porównaniu z najnowszą wersją Okienek jest on po prostu mniej awaryjny i bardziej dopracowany. Związane to jest rzecz jasna z tym, że w przeciwieństwie do Windows 10 nie otrzymuje on już aktualizacji wprowadzających dodatkowe funkcje, zaś prace nad nim finalnie zakończono już lata temu. Oczywiście dla Siódemki nadal przewidywane są aktualizacje zabezpieczeń, jednak dostarczane będą one jedynie do stycznia 2020 roku. Niestety, nawet gdy już się one pojawią, nie można mieć 100% pewności, że uda się je wprowadzić do systemu zainstalowanego na naszym komputerze.

Windows 7

Kilka miesięcy temu wybuchła niemała afera, powiązana z lukami znalezionymi w zabezpieczeniach procesorów Intela. Mowa tu o Spectre i Meltdown, które stanowią potencjalną furtkę, dzięki której cyberprzestępca przechwycić może wszelkie poufne dane swojej ofiary. Microsoft oczywiście zareagował wyjątkowo szybko i wyeliminował zagrożenie na wspieranych przez siebie systemach, co niestety odbiło się na wydajności samego procesora. W niektórych przypadkach odnotowano nawet 30% spadek, przynajmniej po wprowadzeniu pierwszej serii aktualizacji (sic!). Tak więc użytkownicy Windows 10 nie mieli się czego obawiać, choć ich komputery mogły działać nieco ociężale. Jak dosyć szybko się okazało, w przypadku Windows 7 nie było już tak kolorowo. Dostarczone aktualizacje nie eliminowały bowiem w pełni luk w zabezpieczeniach, pozostawiając system wciąż podatnym na ataki. Gigant z Redmond postanowił więc naprawić swój błąd, wydając w zeszłym miesiącu kolejną aktualizację – ta niestety również okazała się felerna, jednak w zupełnie inny sposób niż poprzedniczka.

Większość użytkowników Windows 7 nie miała najmniejszych problemów z wprowadzeniem do swoich systemów aktualizacji oznaczonej jako KB4100480, jednakże były też wyjątki. W przypadku niektórych zestawów komputerowych po prostu w żaden sposób nie dało się zainstalować najnowszej łaty zabezpieczeń, niezależnie od liczby podejmowanych prób. Problem ten wydaje się być całkowicie losowy i oficjalnie nie jest znana jego dokładna przyczyna. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że Microsoft bada już sprawę i niedługo pojawią się odpowiednie poprawki.

Jest to tylko jedna z sytuacji, które dobitnie udowadniają, iż warto przeprowadzić aktualizację systemu do Windows 10. W końcu to na nim skupiają się wysiłki Microsoftu, zwłaszcza gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/04/04/windows-7-kb4100480-installation-issues/

Polecamy również w kategorii Windows 7

Komentarze

  • prezes 15:34 05.04.2018

    problemy z windows 7 po nowej poprawce bezpieczeństwa w komputerach z procesorem intel udowadniają że komputery z procesorami amd athlon to bezpieczniejsze komputery od intela, wszystkie procesory intel produkowane od 1995 roku do najnowszych nie zabezpieczają komputerów, nowe procesory amd ryzen nie zabezpieczają komputerów tak samo jak procesory intel, stare procesory athlon xp z jednym rdzeniem i malutką ilością megaherców były lepsze od wszystkich intel pentium, intel zawsze zwiększał ilość megaherców żeby zwiększyć wydajność do dzisiaj i wpadli w technologiczną czarną dziure dlatego będą musieli rozpocząć produkcje komputerów kwantowych, postęp technologiczny będzie rozwijał sie do czasów w których wyprodukują szczepionke zmieniającą ludzi w nieśmiertelnych bogów, ludzie zdobędą najwyższy poziom ewolucji i zbliżą sie do prawdziwego końca świata ludzi i zwierząt, wszystko stworzone przez ludzi zostanie na swoich miejscach ale ludzie i zwierzęta tak zwyczajnie znikną jak duchy, Bóg stworzy nowe nieśmiertelne istoty żyjące miliardy lat do prawdziwego końca świata w całej czasoprzestrzeni

Skomentuj

Autor