Problemy z OneDrive w Windows 10 S

Problemy z OneDrive w Windows 10 S

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
11:31
01.08.2017
4 komentarze
1730 wyświetleń

Ostatnia odsłona popularnej Dziesiątki, sygnowana oznaczeniem S i skierowana do sektora edukacyjnego ukazała się już kilka miesięcy temu. Nie zmienia to faktu, że powiązane z nią problemy i utrudnienia wciąż wydają się pojawiać niczym grzyby po deszczu. Ostatnim z nich okazują się być komplikacje związane z klientem OneDrive – gdy usuniemy go ręcznie, nie będziemy już w stanie zainstalować go z powrotem.

OneDrive i Windows 10 niezbyt za sobą przepadają

Jak wiadomo, najbardziej rzucającą się w oczy cechą Windows 10 S jest możliwość instalacji tylko ściśle określonych programów ze Sklepu Windows, co w założeniu sprawić ma, że system ten będzie jeszcze bezpieczniejszy (nawet kosztem funkcjonalności). W celu obejścia tego problemu edukacyjna wersja Dziesiątki trafia w ręce odbiorców z już preinstalowanymi aplikacjami Microsoftu - w tym OneDrive, którego w normalny sposób na tym systemie po prostu zainstalować się nie da. W efekcie po odinstalowaniu klienta OneDrive, jedyną opcją by go przywrócić jest całkowity reset systemu do ustawień fabrycznych.

Co prawda problem ten nie jest zbyt wielki, w końcu niewiele osób odinstaluje aplikacje wiedząc, że będą z niej korzystać, niemniej warto zdawać sobie sprawę z jego istnienia. W innym przypadku popełnić można błąd, który doprowadzi w efekcie do konieczności ponownego postawienia systemu (z poziomu przywracania), a więc w rezultacie do utraty czasu i energii. Czy warto pozostawać na tak niedopracowanym systemie? To zależy już od samego użytkownika oraz jego potrzeb – trudno nie nazwać Windows 10 S ograniczonym, jednak sprawia to jednocześnie, iż staje się on prostszym w obsłudze.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/you-can-uninstall-the-onedrive-client-on-windows-10-s-but-you-can039t-reinstall-it?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaig

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

 • zakius 12:53 01.08.2017

  problem ten będzie dotyczyć również wszystkich sterowników niedostępnych w win update

 • Amadeusz Labuda 13:08 01.08.2017

  Najgorzej będzie w przypadku posiadaczy sprzętu niestandardowego, typowych urządzeń marki no-name. Zawsze pozostaje jednak upgrade do wersji Pro.

 • Alfrid 09:59 03.08.2017

  po co w ogóle zawracać sobie głowę tym czymś? Chyba, że ktoś lubi ograniczenia

 • Amadeusz Labuda 12:37 03.08.2017

  Wbrew pozorom ten system ma swoją dobrą stronę. Zakładając że idąc w ślad za Ameryką zaczniemy posyłać dzieciaki do szkoły z laptopami, ograniczenia tego systemu wydają się dobrą opcją. Po pierwsze dziecko nie zainstaluje raczej żadnych "lewych" programów, podobnie jak i gier (chyba że nie zadbamy o odpowiednie opcje w Sklepie Windows).

Skomentuj

Autor