Poglądowy Windows 10 uruchomisz bez klucza, ale tylko na aktywowanym urządzeniu

Poglądowy Windows 10 uruchomisz bez klucza, ale tylko na aktywowanym urządzeniu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:33
23.08.2015
0 komentarzy
3096 wyświetleń

Jeszcze przed ogólnoświatową premierą Windows 10 stało się jasne, że poszczególne kompilacje poglądowe będą ustawicznie wygasać. By móc korzystać z systemu w tej wersji, niezbędne jest jego aktualizowanie. Co w przypadku, gdy będziemy chcieli zainstalować nowe buildy Insider Preview i testować funkcjonalności, niedostępne dla użytkowników wersji "stabilnych"?

Kwestię tą pokrótce wytłumaczył szef programu Windows Insider, Gabe Aul. Zapytany, czy Microsoft będzie publikował klucze wymagane przy instalacji buildów Insider, odpowiedział: "Nie, buildy nie będą odtąd [uprzednio aktywowane] kluczem lub zawierać klucza. Możesz instalować je na PC, na którym masz aktywowany 10240, by je aktywować". Jest to pokłosie "bezkluczowej" strategii dystrybucji buildów Windows 10 przez Microsoft. Jeśli posiadamy legalną i aktywowaną kopię systemu na naszym urządzeniu, nie musimy już wprowadzać 25-znakowego klucza produktu podczas czystej reinstalacji. Windows 10 aktywuje się samoczynnie po połączeniu z Internetem.

Build 10525 to pierwsza testowa kompilacja Windows 10 od czasu wejścia w fazę RTM. Niektórzy użytkownicy postanowili zaktualizować do niej system, podczas gdy pewna grupa korzysta z nich równolegle na zasadzie dual boot. Obie metody działają bez zarzutu. Co z użytkownikami, którzy chcieliby zainstalować build 10525 w maszynie wirtualnej (VM)? O ile maszyna nie została aktywowana i nie przypisano do niej prawidłowej licencji, system nie zostanie aktywowany. Działa to na takiej samej zasadzie, jak w przypadku instalacji builda 10525 na dowolnym urządzeniu. Z drugiej strony, jeśli uczestniczyliśmy w programie Windows Insider jeszcze przed wejściem Windows 10 w fazę RTM i aktualizowaliśmy system do kolejnych wersji poglądowych, pozostanie on nadal w stanie aktywowanym.

Użytkownicy, którzy nie mogą aktywować buildów, które poprzedza wersja RTM, powinni zainstalować legalną wersję Windows 7 lub Windows 8.1, zaktualizować system do Windows 10, a następnie pobrać aktualizację 10525. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym niedawnym wpisie: Klucz produktu wymagany tylko podczas pierwszej instalacji Windows 10.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/post-rtm-windows-10-insider-builds-are-keyless-but-only-on-a-previously-activated-device

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor