Poczta w Windows 10 nie będzie zmuszała do otwierania linków w Edge

Poczta w Windows 10 nie będzie zmuszała do otwierania linków w Edge

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:43
06.07.2018
0 komentarzy
514 wyświetlenia

W marcu tego roku Microsoft zaczął testować pewne połączenie w Windows 10 Insider Preview. Chodziło mianowicie o otwieranie linków z aplikacji Poczta przez Edge. Tylko przez Edge. Jak można się było spodziewać, pomysł nie spotkał się - delikatnie mówiąc - z aprobatą użytkowników. Prawie nikt nie lubi z góry narzuconych rozwiązań, tym bardziej w kwestii przeglądarki, ale Microsoftowi zrozumienie tego zajęło prawie 4 miesiące.

Poczta w Windows 10

Zacznijmy od początku. W marcowej kompilacji 17623 systemu Windows 10 zadebiutowała wspomniana zmiana, którą Dona Sarkar opisywała w taki oto sposób: "rozpoczynamy testy zmiany, w której linki kliknięte wewnątrz aplikacji Poczta otworzą się w Microsoft Edge, który zapewnia najlepsze, najbezpieczniejsze i najbardziej spójne doświadczenie w Windows 10 i pomiędzy innymi waszymi urządzeniami. Dzięki wbudowanym funkcjom czytania, tworzenia notatek, integracji z Cortaną i łatwemu dostępowi do usług, takich jak SharePoint i OneDrive, Microsoft Edge pozwala wam być bardziej produktywnymi, zorganizowanymi i kreatywnymi bez poświęcania żywotności baterii lub bezpieczeństwa. Jak zwykle liczymy na feedback od społeczności WIP". Jaki feedback nadszedł, tego możemy się domyślić na podstawie zmiany, którą Microsoft wprowadza właśnie w aplikacji.

Poczta

Włoski portal Aggiornamenti Lumia dotarł do zrzutów ekranu (jak ten powyżej), które pokazują zbliżającą się zmianę w aplikacji Poczta. Aktualizacja zostanie zapewne wprowadzona przy najbliższej kompilacji Windows Insider. Jak widzimy, w Ustawieniach > Okienko odczytu pojawi się nowy przełącznik "Otwieraj linki w Microsoft Edge". Zapewne będzie on włączony domyślnie, ale w końcu użytkownicy Poczty będą mieli wybór. Użytkowników Edge jako pierwszej przeglądarki w zasadzie to nie dotyczy, ale tych jest mniej niż 5% i to nie w obrębie Windows 10, a całego ekosystemu Windows. Nasuwa się tylko jedno pytanie - nie można było tak od razu?


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.aggiornamentilumia.it/2018/07/06/anteprima-ecco-alcune-delle-novita-in-arrivo-prossimamente-sullapplicazione-di-posta-per-windows-10/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor