Menu kategorii
 • Paint będzie nadal dostępny, ale w Sklepie Windows

  Paint będzie nadal dostępny, ale w Sklepie Windows

   Łukasz Klimkiewicz
  Łukasz Klimkiewicz
  12:10
  25.07.2017
  1891 wyświetlenie

  Microsoft Paint będzie nadal dostępny dla użytkowników systemu Windows, ale do pobrania z poziomu Sklepu.

  W trakcie weekendu Microsoft udostępnił listę funkcji i elementów, które zostaną usunięte z systemu Windows 10 lub ich rozwój zostanie wstrzymany, wraz z nadejściem aktualizacji Fall Creators Update jesienią tego roku. Jednym z takich elementów jest właśnie aplikacja Paint, która jest nieodłączną częścią systemów rodziny Windows od kilkunastu lat.

  Paint nie oferuje żadnych profesjonalnych narzędzi do pracy z grafiką, to informacja o wycofaniu go z Windows 10, wywołała wśród użytkowników niemałe zamieszanie, głównie ze względów sentymentalnych i faktu, że przez znaczną część społeczności systemu Windows program był wykorzystywany głównie do zapisywania zrzutów ekranu.

  We love Paint

  Nie należy jednak panikować, ponieważ w nocie zmian, jakie ma wprowadzić Fall Creators Update widnieje jedynie informacja o wstrzymaniu rozwoju programu, a nie jego całkowitym usunięciu. Żeby dodatkowo uspokoić użytkowników, Microsoft na swoim blogu zapewnił, że Paint nadal będzie dostępny do pobrania ze Sklepu Windows.

  Microsoft wstrzymuje 'rozwój' klasycznego Painta na rzecz programu Paint 3D, który pojawił się w zestawie aktualizacji Creators Update.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2017/07/24/ms-paint-stay/

  Polecamy również w kategorii Windows 10