Outlook na Androida i iOS doczeka się integracji z Cortaną?

Outlook na Androida i iOS doczeka się integracji z Cortaną?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:37
05.03.2018
0 komentarzy
738 wyświetleń

Cortana potrafi nam przypomnieć, że coś komuś obiecaliśmy w mailu, ale jeśli chodzi o jej integrację z pocztą na urządzeniach mobilnych, może ona najwyżej rozłożyć ręce... Chyba że prawdą okażą się wiarygodne podobno doniesienia, jakoby Microsoft pracował nad integracją Cortany z Outlook na iOS i Androida. Osobista asystentka czytająca i wysłuchująca maili od i do konkretnych osób to pomysł niekoniecznie abstrakcyjny.

Cortana + Outlook + Android + iOS

Powiązanie asystentki Microsoftu z popularnym klientem poczty pozwolić ma użytkownikom wysłuchiwać wiadomości mailowych i odpowiadać na nie przy użyciu głosu. Będzie to przydatne np. podczas prowadzenia samochodu, gdy zerkanie na telefon i pisanie na nim jedną ręką nie jest zbyt rozsądne. Cortana może też niejako przyjąć rolę Narratora osadzonego bezpośrednio w aplikacji, co pomoże osobom mającym kłopoty ze wzrokiem. Microsoft testuje też podobno Cortanę w mobilnym Outlook z nastawieniem na współpracę z zestawami Bluetooth i wypełnianie poleceń, takich jak "Co nowego w mojej skrzynce?" albo "Sprawdź mi wiadomości od...".

Zunifikowane doświadczenie Cortany i Outlook testowane ma być na razie wewnętrznie w Microsoft. Jeśli funkcjonalność okaże się satysfakcjonująca, może liczyć na włączenie do którejś z nadchodzących aktualizacji mobilnego Outlooka/Cortany. Na razie jednak pozostaje nam tylko uzbroić się w cierpliwość i - jako polskim użytkownikom - korzystać z Cortany tylko w ograniczonym zakresie i w jednym z wybranych języków obcych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.theverge.com/2018/3/5/17080196/microsoft-outlook-cortana-integration

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor