OneDrive obsługuje już nowy system powiadomień w Android Oreo

OneDrive obsługuje już nowy system powiadomień w Android Oreo

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
14:03
28.12.2017
0 komentarzy
1208 wyświetleń

Microsoft prze naprzód w kwestii nadrabiania pozycji na rynku mobilnym. Została ona w tej sferze mocna nadszarpnięta po oficjalnej porażce systemu Windows 10 Mobile. Jednak Microsoft nie spoczął na laurach, walcząc obecnie o klientów nie za pomocą urządzeń, lecz za pomocą oprogramowania. Obiektem największego skupienia giganta jest teraz system Android, gdzie w Sklepie Google Play znajdziemy już ponad kilkadziesiąt aplikacji Microsoftu. Do kluczowych z nich należą programy pakietu Office, Skype, OneDrive, niedawno udostępniona przeglądarka Edge oraz Microsoft Launcher. Każda z tych aplikacji jest stale aktualizowana i dopracowywana tak, aby osoby korzystające z usług Microsoftu na co dzień mogły ich używać bez problemu na systemie Android, który rzecz jasna oparty jest w całości na usługach firmy Google.

OneDrive Android Oreo

Google nie zwalnia tempa i rozwija swój system o nowe funkcje. Zewnętrzne, często konkurencyjne firmy, takie jak Microsoft, muszą dbać o to, aby ich usługi pracujące w systemie Android jak najszybciej zaczęły wspierać nowe opcje. Jednym z takich elementów jest przedstawione w najnowszej wersji Androida Oreo rozbudowanie funkcji powiadomień o możliwość odkładania ich na później oraz grupowania.

Aplikacja OneDrive otrzymała właśnie małą aktualizację, która uwzględnia owe nowości. Po zaktualizowaniu do wersji 5.2 aplikacja poprosi o uprawnienia do modyfikacji powiadomień, aby móc korzystać z nowych funkcji. Poprzednia aktualizacja z numerem 5.1 była bardziej kompleksowa i wprowadziła całkowicie nowy wygląd. Najnowszą wersję OneDrive na system Android można pobrać bezpośrednio ze Sklepu Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2017/12/27/onedrive-app-android-gets-new-update-improvements/

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor