Office Insider na Androida dodaje równania do Word i podgląd zmian w PowerPoint

Office Insider na Androida dodaje równania do Word i podgląd zmian w PowerPoint

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:57
05.01.2018
0 komentarzy
1037 wyświetleń

Android to nieprzerwanie najpopularniejszy system mobilny na świecie. Ogromnej, wykraczającej ponad miliard bazy użytkowników nie sposób pominąć, dlatego Microsoft od kilku lat rozwija na tej platformie Office Mobile. Jego aplikacje są jednymi z najchętniej pobieranych ze sklepu Google Play. Rozwój Office Mobile przyjął model znany z Windows, czyli analogiczny do niego Office Insider. Przedpremierowa aktualizacja styczniowa pod tym szyldem dotarła właśnie do użytkowników Androida.

Office Insider

Office Insider dla Androida otrzymał aktualizację do wersji 16.0.9001.2005, która wprowadza zasadniczo dwie nowości - możliwość tworzenia i edycji równań w Word oraz podgląd zmian w prezentacjach PowerPoint.

Wprowadzanie i edycja równań w Word na Androida

Wprowadzanie i edycja równań w Word na Androida

Word w mobilnej wersji na Androida pozwala zapisywać i edytować równania matematyczne. Gdy wprowadzimy równanie w zwyczajnym formacie tekstowym, np. a2+b2=c2, Word przekonwertuje je do profesjonalnego zapisu matematycznego a2+b2=c2. Podczas gdy w Word 2016 na PC dostęp do równań mamy w menu Wstawianie > Równanie, w przypadku aplikacji mobilnej postępujemy nieco inaczej. Naciskamy przycisk Home i wybieramy Wstaw > Wstaw nowe równanie. Wcześniej zapisane linearnie równanie zaznaczamy i z opcji matematycznych wybieramy zapis Profesjonalny lub Linearny. Warto zwrócić uwagę, że w przeciwieństwie do wersji PC edytor mobilny nie dysponuje gotowym zestawem równań do wstawienia.

Podgląd zmian w prezentacjach PowerPoint na Androida

Podgląd zmian w prezentacjach PowerPoint na Androida

Gdy zapisujemy prezentację w OneDrive lub SharePoint Online dla Office 365, możemy dokument współtworzyć z naszymi współpracownikami lub zaproszonymi gośćmi. Doświadczenie to dobrze znamy już z Windows, także jeśli chodzi o szybki podgląd obszarów, w których inni nanieśli zmiany. Podgląd historii dostępny jest teraz także w Office Mobile na Androida. Wystarczy otworzyć prezentację i sprawdzić zaznaczone na zielono obszary. Znajduje się tam adnotacja z informacjami, kto i kiedy dokonał zmian.

Aplikacje można pobrać bezpłatnie z Google Play: Word | Excel | PowerPoint


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-adds-support-for-equations-in-word-app-for-android-devices/

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor