Odświeżony OneDrive już na Androidzie. Usługa zyskuje też nowe funkcje.

Odświeżony OneDrive już na Androidzie. Usługa zyskuje też nowe funkcje.

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:06
07.05.2014
0 komentarzy
1506 wyświetleń

Niedawno OneDrive dla firm mocno zwiększył przydziały dyskowe dla użytkowników, a teraz przyszedł czas na ulepszenia standardowej edycji chmury Microsoftu. Aktualizacja objęła również OneDrive na Androida.

Czym wyróżnia się odświeżony OneDrive na Androida? Jak czytamy na blogu OneDrive, aplikacja w wersji 2.5 pozwala na udostępnianie danych zaproszonym użytkownikom poprzez wysłanie im odpowiedniego linka lub wysłania plików do innej aplikacji. Pojawiła się także możliwość sortowania plików wewnątrz aplikacji oraz wielokrotnego zaznaczania plików do przesłania na urządzenie z Androidem.

OneDrive, Android

Zmiany zaobserwować można także na stronie OneDrive. Miniatury zdjęć są teraz większe, a użytkownik może obejrzeć wszystkie posiadane w sekcji Wszystkie zdjęcia pliki wideo. Okładki folderów mogą być teraz spersonalizowane poprzez wybór konkretnego zdjęcia. Uprzednio udostępnione albumy mogą zostać zaktualizowane przez dodanie do nich nowych elementów.

Wreszcie pliki wideo zyskały integrację z interfejsem Facebooka. Pojawiła się możliwość publikowania bezpośrednio na Facebooku dowolnych plików wideo, przechowywanych w chmurze (tak jak dotychczas było to możliwe jedynie w przypadku zdjęć). Dzięki temu odbiorcy będą mogli obejrzeć (a także tagować i komentować) filmiki bez konieczności opuszczania Facebooka.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-adds-new-features-to-onedrive-launches-updated-android-app

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor