Nowe smartfony Lenovo z aplikacjami od Microsoft na pokładzie

Nowe smartfony Lenovo z aplikacjami od Microsoft na pokładzie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:28
23.08.2016
0 komentarzy
1637 wyświetleń

Po kilku latach namysłów Lenovo w końcu zaprezentował smartfona z Windows 10 Mobile. Chodzi o model SoftBank 503LV, który na rynek wejdzie w październiku. Firma pracuje też bez ustanku nad smartfonami z Androidem, na których niebawem będzie gościł pakiet aplikacji od Microsoft, wliczając w to Skype, Outlook, OneDrive i Office. Jest to wynik umowy, jaką obie firmy niedawno zawarły. Czego dokładnie dotyczyła?

"Microsoft Corp. i Lenovo ogłosili w piątek pogłębienie ich partnerstwa strategicznego. Lenovo będzie ładować aplikacje produktywne Microsoft - wliczając w to Microsoft Office, OneDrive i Skype - na wybranych urządzeniach z systemem operacyjnym Android. Lenovo spodziewa się dostarczyć milionów tych urządzeń na całym świecie w ciągu następnych kilku lat. Owa poszerzona współpraca między Microsoft i Lenovo zawiera też międzyplatformową umowę patentową, rozciągającą się na urządzenia Lenovo i Motorola" - czytamy na blogu Microsoft News Center. Istotny jest także ostatni punkt tej zapowiedzi. Motorola została bowiem wykupiona przez Lenovo, co znacznie poprawiło wyniki sprzedaży chińskiego producenta. Teraz aplikacje od Microsoft będą więc preinstalowane na jeszcze większym portfolio urządzeń.

Android Lenovo Android Lenovo

Microsoft z nieukrywanym entuzjazmem podchodzi do partnerstwa z Lenovo - nie bez powodu. "Związek aplikacji Microsoft i opartych na Androidzie urządzeń Lenovo pozwoli klientom z całego świata być bardziej produktywnymi, bardziej połączonymi i zdolnymi osiągać więcej" - mówi Nick Parker z grupy OEM Division w Microsoft. Ze współpracy zadowolona jest także druga strona, której urządzenia będą odtąd prezentowały wyższą wartość z punktu widzenia klienta. "Instalowanie aplikacji i usług Microsoftu na naszych urządzeniach sprawi, że [urządzenia te] będą cenniejsze dla klientów z całego świata" - tłumaczy Christian Digen, lider grupy Corporate Alliances z Lenovo.

Umowa między producentami została zawarta w ramach programu licencjonowania IP (własności intelektualnej), który Microsoft uruchomił 13 lat temu i w ramach którego zawarto ponad 1200 umów. Podobne "strategiczne partnerstwo" Microsoft zawarł też z Samsungiem, którego Galaxy S6 otrzymał w pakiecie aplikacje Microsoft - Skype, OneNote i OneDrive.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/lenovo-to-preload-microsoft-apps-on-its-upcoming-smartphones

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor