Next Lock Screen potrafi teraz rozpoznawać odcisk palca

Next Lock Screen potrafi teraz rozpoznawać odcisk palca

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:11
23.02.2016
0 komentarzy
2551 wyświetlenie

Next Lock Screen jest alternatywnym ekranem blokowania dla Androida, stworzonym w dziale Microsoft Garage. Przyświeca mu prosty cel - wszystkie najważniejsze elementy zebrane w jednym miejscu. Znajdziemy tu szerokie wsparcie dla powiadomień i innych typów informacji, funkcje uczące się zachowań użytkownika (machine learning) i szybkie skróty. Przeciągając palcem w górę ekranu blokady, otworzymy pasek skrótów do aplikacji i ustawień urządzenia, zaś przeciągając w dół, otworzymy panel zabezpieczeń, które pozwolą nam odblokować urządzenie.

Next Lock Screen został zaktualizowany do wersji 2.6. Jest to największa jak dotąd aktualizacja w historii narzędzia. Lista nowości obejmuje:

  • Odblokowywanie za pomocą odcisku palca - jeśli nasze urządzenie posiada czytnik linii papilarnych, możemy je w ten sposób odblokować przy pomocy ekranu blokady Next.
  • Inteligentne kontakty - Next dosłownie uczy się (machine learning) naszych przyzwyczajeń i wyświetla kontakty, do których dzwoniliśmy lub pisaliśmy.
  • Inteligentna blokada - ustal zasady dla blokowania w zależności, czy jesteś w domu, czy w pracy.
  • Tapety dostosowane do lokacji - tło ekranu blokady może być inne, gdy jesteśmy w trybach domowym, pracy lub automatycznym.
  • Poprawki błędów.

Next

Next uchodzi za najlepszy ekran blokady dla Androida (AndroidPIT, Best Android apps of 2016). Jak mówią jego twórcy, jest on "kompleksowym ekranem blokady dla zabieganych profesjonalistów". W zależności od naszych przyzwyczajeń i charakteru pracy możemy wybrać różnego typu zabezpieczenia - kod PIN, wzór do odtworzenia czy wreszcie odcisk palca. Na ekranie blokady możemy wyświetlać powiadomienia (także pochodzące z aplikacji społecznościowych), kontakty, skróty do ulubionych aplikacji, narzędzia, pogodę, kalendarz, odtwarzacz muzyczny (na przykład Spotify, Audible i Pandora) a także tapety, również te pochodzące z serwisu Bing.

Next Lock Screen jest dostępny dla wszystkich urządzeń z Androidem w wersji 4.1 lub nowszej. Obsługiwane wersje językowe to angielska, chińska i hiszpańska. Aplikację pobierzemy bezpłatnie ze sklepu Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsofts-next-lock-screen-updated-with-fingerprint-reader-support-and-more

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor