Mozilla zapowiada Firefoksa dla Windows 10

Mozilla zapowiada Firefoksa dla Windows 10

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
22:44
07.07.2015
0 komentarzy
1995 wyświetleń

Znana głównie z rozwoju produktów Firefox i Thunderbird [Fundacja] Mozilla ogłosiła właśnie prace nad nową wersją swojej przeglądarki internetowej, przeznaczonej dla systemu Windows 10. Nie są znane żadne szczegóły techniczne na temat opracowywanego wydania, ani też jego szacowana data premiery. Wiadomo tylko, że ma być dostępne wkrótce.

To nie pierwszy raz, kiedy Mozilla zapowiada dotykową wersję swojej przeglądarki Firefox. Dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce na długo przed premierą systemu Windows 8, który to również otrzymać miał specjalnie przeznaczoną mu wersję tego produktu. Zapowiedziany w lutym 2012 roku projekt był jednak wielokrotnie opóźniany, przez co jego finalne wydanie pojawiło się dopiero dwa lata później. Najwyraźniej prace nad dotykowym Firefoksem trwały na tyle długo, że zespół postawił sobie za cel już tylko i wyłącznie samo ukończenie produktu. Tym samym dedykowana Ósemce przeglądarka została wycofana z rynku kilka tygodni po wydaniu.

Tym razem powinno być jednak inaczej. Mozilla nie podała żadnej konkretnej daty wydania nowego Firefoksa dla Windows 10, informując jedynie, że pojawi się ono już 'wkrótce'. Nie wiemy jednak, czy od razu będzie to pełna wersja produktu, czy może najpierw doczekamy się jakiejś wstępnej wersji poglądowej. Jak podkreśla Mozilla, Firefox dla Windows 10 stanowić ma mocną alternatywę dla domyślnej przeglądarki nowego systemu korporacji - Microsoft Edge.

Dzisiejsza zapowiedź nowego wydania Firefoksa jest zapewne niczym innym, jak tylko próbą odzyskania klientów, których to w przeciągu ostatnich dwóch lat firma straciła około 42%. W chwili obecnej z przeglądarki Firefox korzysta około 12% użytkowników. Pozostała część przesiadła się w większości na Google Chrome, dla której przewiduje się, że do listopada bieżącego roku zdoła przebić granicę 30% udziału w światowym rynku przeglądarek internetowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor