Microsoft wyjaśnia, jak będą funkcjonować nowe awatary Xbox

Microsoft wyjaśnia, jak będą funkcjonować nowe awatary Xbox

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
15:25
09.08.2018
1166 wyświetleń

Nowe awatary Xbox już wkrótce pojawią się na konsoli Microsoftu i pozwolą w dużym stopniu personalizować nasz wirtualny odpowiednik. W pełni animowane awatary będą uwzględniać naprawdę sporo detali, w tym przykładowo protezy kończyn. Osoby z tego typu dysfunkcjami będą miały możliwość z dumą i bez wstydu odwzorować swoje niedoskonałości. Lecz gdzie konkretnie będziemy mogli zobaczyć nowe awatary?

Nowe awatary od 19 czerwca można już testować w programie Insider, lecz oficjalnej daty premiery jeszcze nie znamy. Kiedy to się stanie i jak to będzie wyglądać finalnie? Microsoft wyjaśnił te kwestie w specjalnym FAQ (Frequently Asked Questions, czyli najczęściej zadawane pytania). Nie każdy ma do nich obecnie dostęp i Microsoft podkreśla ten fakt na samym początku. Istotne jest również to, że awatary po wprowadzeniu do Xbox, nie będą działać natychmiast. Chodzi o to, że po wejściu do danej opcji, w której będą wyświetlane awatary, nastąpi około 10 sekund przerwy, zanim nasz awatar się pojawi. System musi przetworzyć zmiany, a te około 10 sekund to czas wymagany na wyświetlenie wszystkich detali, w które wyposażymy naszą cyfrową reprezentację.

Awatary pojawią się, poza profilami użytkowników, również w kanale aktywności, tabelach wyników, w Gamescore, GameHub oraz w Klubach. Będą wykorzystywane w powiadomieniach, gdy nasi znajomi pojawią się online. Do tej pory, dotychczasowy system awatarów był często kwestionowany i nie cieszyły się one sporą popularnością. Był to w zasadzie całkiem zbędny dodatek. Jednak jego nowa forma może obrócić sytuację o 180 stopni. Taka przebudowa systemu awatarów była potrzebna już od dawna, a Microsoft zapowiadał jej wprowadzenie jeszcze w zeszłym roku. Do tej pory nie udało się tego zrobić i wciąż brak oficjalnej daty premiery. Jednak najprawdopodobniej prace są już na finiszu. A czy Wy czekacie na nowe awatary? Dajcie znać w komentarzach!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2018/08/08/avatars-on-the-xbox-one-dashboard-qa/

Polecamy również w kategorii Xbox One