Microsoft i Sony nie rozumieją gier MMO

Microsoft i Sony nie rozumieją gier MMO

 Adam Stępień
Adam Stępień
13:07
10.10.2009
4 komentarze
18823 wyświetlenia
Kierownik wykonawczy projektu Star Trek Online twierdzi, że Microsoft i Sony nie rozumieją gier MMO. Problemy zaczynają się na płaszczyźnie biznesowej.

Do tej pory konsole Xbox 360 i PlayStation 3 nie doczekały się zbyt wielu gier MMO. Phantasy Star Universe, czy Final Fantasy XI to naprawdę niewiele w porównaniu z PC. Craig Zinkievich, kierownik wykonawczy Star Trek Online twierdzi, że problem tkwi w niezrozumieniu przez Microsoft i Sony mechanizmów potrzebnych do funkcjonowania gier MMO. "Kiedy przychodzi do spraw biznesowych, będę szczery, przenoszenie MMO na konsole to śliska sprawa. Próba skłonienia Microsoftu i Sony do zrozumienia MMO, tego co jest potrzebne do zaistnienia MMO oraz wszystkich aspektów biznesowych tego przedsięwzięcia jest wyzwaniem dla wszystkich deweloperów." Zinkievich twierdzi też, że technologia nie jest przeszkodą. Champions działa w tej chwili na konsolach, Star Trek Online też działa na konsolach, nasz silnik Cryptic też na nich działa. Mogę zagwarantować, że od strony technicznej Star Trek Online będzie działać na konsolach. Nie mogę się natomiast wypowiadać o stronie biznesowej.

Star Trek Online w wersji PC trafi do sklepów w przyszłym roku. Nie wiadomo jeszcze kiedy pojawi się na konsolach. Tutaj wszystko zależy od rozmów z Microsfotem i Sony. Jak zwykle w takich przypadkach można podejrzewać, że chodzi o podział zysków czerpanych z abonamentów gier MMO.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.gram.pl/news_8gPkGu28_Microsoft_i_Sony_nie_rozumieja_gier_MMO.html

Polecamy również w kategorii Gry

Komentarze

 • Chawał Kuja 08:44 11.10.2009

  A to MMO to coś jak GMO?

 • Buzz 11:10 11.10.2009

  jezeli GMO to Geneticalli modified Organism to MMO  nim nie jest ;P MMO to Massively Multiplayer Online  np: takie cos jak World of Warcraft

 • Marucins 07:34 12.10.2009

  Jak dla mnie MMO a wszczególności garunek RPG. Dodajmy ludzi siedzacych wiecej przed kompem niz przy własnym zyciu jest upośledzenie. W ogóle MMORPG jest to jak dla mnie stratą czasu. Ludzie zamiast robic cos z włsnym zyciem siedzą i slinia sie do kilku tekstur WFT!

 • mich 19:48 17.10.2009

  MMO to straszna strata czasu i ludzie jeszcze za to płacą... chore...

Skomentuj

Autor