Fallout 5 będzie następną grą Bethesdy po The Elder Scrolls VI

Fallout 5 będzie następną grą Bethesdy po The Elder Scrolls VI

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/15/2022, 6:09 PM

Liczba odsłon: 1741

Dobre wieści dla fanów Fallouta. Piąta część głównej serii fabularnej, po pierwsze, będzie miała miejsce, a po drugie, jest zaplanowana po wydaniu The Elder Scrolls 6. Choć zapewne nie nastąpi to szybko, to jest na co czekać. Informacja jest oficjalna i pochodzi od samego szefa studia, Todda Howarda.

W wywiadzie dla IGN dyrektor Bethesda Game Studios, Todd Howard, potwierdził, że Fallout 5 rzeczywiście powstanie: Tak, Elder Scrolls 6 jest w fazie preprodukcji i, wiesz, po tym będziemy robić Fallouta 5, więc nasza plansza będzie przez jakiś czas całkiem pełna. Mamy też inne projekty, którym od czasu do czasu się przyglądamy.

Howard już wcześniej mówił, że studio planuje skończyć Starfield przed rzuceniem wszystkich sił na TES VI. Gra ma być wydana w przyszłym roku. Podobnie więc jak TES V: Skyrim, tak również Fallout 4 doczeka się następcy po grubo ponad 10 latach, co oznacza najdłuższe przerwy między kolejnymi głównymi wydaniami w historii obu serii.

Bethesda i pozostałe studia ZeniMax Media stały się częścią Microsoft w 2020 roku. Do czasu wykupienia Activision Blizzard w 2022 roku było to najdroższe przejęcie gamingowe w historii firmy.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia