The Elder Scrolls VI nie zostanie wydany na PlayStation 5

The Elder Scrolls VI nie zostanie wydany na PlayStation 5

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/18/2023, 6:30 PM

Liczba odsłon: 347

Wiemy już, że po niedawnym wydaniu Starfield następną produkcją w harmonogramie Bethesdy jest The Elder Scrolls VI. Podobnie jak Starfield i Redfall nadchodzący tytuł będzie wydany na wyłączność na Xbox Series X, PC z Windows i Xbox Game Pass Ultimate. Mówiło się już o tym w zeszłym roku, ale dokument dla FTC potwierdził to już oficjalnie.

Dokument udostępniony w sprawie FTC v. Microsoft potwierdził to, czego się spodziewaliśmy: The Elder Scrolls VI nie wyjdzie wcześniej niż za kilka lat i nie trafi na PlayStation. Według tabeli przedstawionej Federalnej Komisji Handlu następca Skyrima nie zostanie wydany przed 2026 rokiem i podobnie jak 2 ostatnie gry wydane przez Bethesdę nie będzie dostępny na PlayStation. Będzie to tytuł na wyłączność Microsoftu, dzięki któremu jego platformy staną się jeszcze bardziej konkurencyjne względem PS.

The Elder Scrolls VI nie zostanie wydany na PlayStation 5

Ekskluzywność następnego TES to potężny cios dla PlayStation. Wystarczy wziąć pod uwagę, jakimi bestsellerami były poprzednie 3 części cyklu: Morrowind, Oblivion i Skyrim, dziś uchodzące za kultowe oraz za jedne z najlepszych gier w historii. Wydanie The Elder Scrolls VI będzie wydarzeniem najwyższej rangi w świecie gamingu — porównywalnym z wydaniem kolejnego GTA czy Fallouta (swoją drogą to właśnie Fallout 5 jest następny w kolejce pod TES VI).

Szósta część Starożytnych Zwojów została zapowiedziana w 2018 roku i poza jednym zwiastunem, z którego nie wynika zbyt wiele, twórcy nie przekazali żadnych konkretnych informacji. Fani jedynie spekulują o możliwej lokalizacji dostępnej w grze czy o zastosowanych technologiach. Pewnie już niedługo zaczniemy dowiadywać się więcej.

Źródło: https://www.theverge.com/2023/9/18/23878504/the-elder-scrolls-6-2026-release-xbox-exclusive

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia