BlizzCon powróci w 2023 roku. Mike Ybarra zdradza więcej szczegółów

BlizzCon powróci w 2023 roku. Mike Ybarra zdradza więcej szczegółów

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/8/2022, 4:30 PM

Liczba odsłon: 2412

BlizzCon to coroczne wydarzenie organizowane przez Blizzard Entertainment, podczas którego prezentowane są nowe gry i aktualizacje istniejących tytułów. Impreza odbywa się cyklicznie od 2005 roku, choć w latach 2020 i 2022 została odwołana z powodu pandemii i innych komplikacji. Mike Ybarra, potwierdził jednak, że BlizzCon 2023 się odbędzie.

Blizzard Entertainment, teraz należący do Microsoft, planuje przywrócić osobiste wydarzenie gamingowe BlizzCon w 2023 roku. Poinformował o tym nowy President w Blizzard Entertainment, Mike Ybarra, który w rozmowie z Los Angeles Times powiedział:

Jesteśmy zobowiązani do przywrócenia BlizzConu w 2023 roku. Wcześniej ogłosiliśmy, że robimy przerwę z BlizzConem, aby przekształcić go z myślą o przyszłości, ale chcemy wrócić do wydarzenia na żywo, które pozwoli nam celebrować społeczność. Niedawno zatrudniliśmy nową liderkę BlizzConu, April McKee, która ciężko pracuje nad tym planem.

Mike Ybarra wyjaśnił również, że pracuje nad tym, aby Blizzard Entertainment dostarczał więcej gier i aktualizacji. Podczas gdy firma niedawno wydała Diablo Immortal, Overwatch 2 ma ukazać się 4 października 2022 roku, a Diablo 4 — najprawdopodobniej w pierwszej połowie 2023 roku. Blizzard wykupił również Proletariat w celu rozszerzenia zasobów deweloperskich używanych w World of Warcraft.

BlizzCon 2020 nie odbył się z powodu pandemii COVID-19. Wydawca zorganizował event online w 2021 roku, ale nie zdecydował się na powtórkę w 2022 roku. Następna edycja będzie już na powrót fizycznym, osobistym wydarzeniem.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia