Minecraft sprzedany w 200 mln kopii. 154 mln aktywnych graczy

Minecraft sprzedany w 200 mln kopii. 154 mln aktywnych graczy

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/18/2020, 8:07 PM

Liczba odsłon: 3432

Niewiele jest na świecie gier, które stały się takim fenomenem jak Minecraft. Po 11 latach od premiery pierwszej wersji gra nadal świetnie się sprzedaje. Co więcej, w ciągu ostatniego roku sprzedało się blisko 46 milionów kopii — w sumie z 200 milionów sprzedanych przez te wszystkie lata. Tym nowym rekordem pochwalił się Mojang Studios, informując też o wzroście liczby aktywnych graczy.

Wieści te nadeszły krótko po ogłoszeniu przez dewelopera delikatnego rebrandingu w ramach świętowania 11 rocznicy wydania Minecrafta. Studio zostało założone przez Markusa Perssona w 2009 roku pod nazwą Mojang Specifications. Rok później nazwa została zmieniona na Mojang AB. Nowa nazwa — nadana właśnie teraz — brzmi Mojang Studios. Wraz z nią producent zmienił też logo i identyfikację wizualną.

Po 11 latach od udostępnienia pierwszej wersji i prawie 9 latach od wejścia na PC gra sprzedała się w 200 milionach kopii. Ostatnio o takich liczbach pisaliśmy w kwietniu zeszłego roku, gdy studio świętowało sprzedaż 30 milionów kopii na PC (w sumie 154 mln na wszystkich platformach). Mojang chwali się dziś również liczbą aktywnych graczy, która wynosi 126 milionów (wzrost z 91 mln w zeszłym roku).

Minecraft jest najlepiej sprzedającą się grą w historii (200 mln sprzedanych kopii). Za nim plasują się Grand Theft Auto V (120 mln) i Tetris (EA Mobile, 100 mln).

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia