Age of Empires II i IV trafią na Xboksa

Age of Empires II i IV trafią na Xboksa

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/26/2022, 3:02 PM

Liczba odsłon: 2185

Na streamie z okazji 25-lecia Age of Empires padła ciekawa zapowiedź, na którą pewnie wielu z was czekało. Microsoft ogłosił, że uwielbiana seria strategii czasu rzeczywistego z PC trafi na Xboksa. Definitive Edition klasycznego Age of Empires II oraz najnowsza część Age of Empires IV pojawią się w przyszłym roku na konsolach.

Biorąc pod uwagę dość złożone mechanizmy kontroli RTS-ów na PC, Age of Empires musi zostać niejako przełożone na warunki konsolowe, tak aby gra na kontrolerze nie sprawiała trudności. To poważne wyzwanie, nad którym trwają już prace. Obsługa za pomocą gamepada ma być naturalna i łatwa, a gracze otrzymają też poradniki, które pozwolą im zapoznać się z tą nową mechaniką. Przy zapowiedzi wspomniano też o nowym systemie AI, który ułatwi zarządzanie zasobami na konsolach. Gracze na Xbox będą też mogli skorzystać z klawiatury i myszy, które w AoE będą w pełni wspierane.

Nasz zespół wysłuchał was, gdy prosiliście nas o wprowadzenie tych uwielbianych na całym świecie gier RTS na Xboksa i zrobimy to w przyszłym roku. Po premierze i ewolucji tych gier nadszedł właściwy czas, aby udostępnić je zarówno obecnym fanom, jak i nowym graczom na Xbox. 2023 będzie miał dwie premiery konsolowe, na które czekamy: Age of Empires II: Definitive Edition pojawi się na Xbox 31 stycznia 2023 roku, a Age of Empires IV trafi na konsole jeszcze w tym samym roku. — mówi Emma Bridle, Director of Customer Voice w World’s Edge.

Age of Empires jest jedną z najstarszych serii RTS-ów rozwijanych po dziś dzień. Przykładowo w samym tylko 2022 roku AoE otrzymało ponad 25 aktualizacji, ponad 15 eventów w grze i ponad 14 tys. modów. Dzięki wejściu na konsole Xbox franczyza rozkwitnie jeszcze bardziej!

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia