Starfield na Xbox Series X/S i PC w pierwszej połowie 2023 roku

Starfield na Xbox Series X/S i PC w pierwszej połowie 2023 roku

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/3/2023, 4:35 PM

Liczba odsłon: 1523

Starfield to nadchodzący RPG w klimatach sci-fi i najbardziej ambitna produkcja w dorobku Bethesda Softworks. Jej wydanie zostało przełożone, a na stronie dewelopera widnieje informacja o pierwszej połowie tego roku. Potwierdzono też, że będzie to tytuł na wyłączność dla Xbox Series X/S i PC z Windows.

Rok 2023 będzie obfitował w dziesiątki ekscytujących i innowacyjnych gier, a jedną z ciekawszych premier będzie Starfield, zupełnie nowa gra RPG science-fiction stworzona przez legendarną załogę Bethesda Softworks, teraz wchodzącą w skład Xbox Game Studios. Według nowej oficjalnej strony wsparcia technicznego Starfield zostanie wydany w pierwszej połowie 2023 roku. Nie jest to specjalne zaskoczenie, bowiem o przesunięciu daty premiery wydawca informował już w maju zeszłego roku. Ciągle jednak nie podał bardziej dokładnej daty. Miejmy tylko nadzieję, że kolejnych opóźnień już nie będzie.

W tym samym przedziale czasowym planowana jest również premiera innej gry, którą wyda Bethesda — Redfall. Premierę zaplanowano na maj 2023 r., co oznacza, że ​​obie gry mogą pojawić się w odstępie kilku tygodni. To, w połączeniu z innymi nadchodzącymi tytułami Xbox Game Studios, takimi jak Minecraft Legends i Forza Motorsport (2023), z pewnością sprawi, że rok 2023 będzie dla Xboksa o wiele bardziej interesujący i ekscytujący niż nieco niemrawy 2022.

Starfield to pierwsza nowa franczyza Bethesdy od ponad dwóch dekad i z pewnością pretenduje do miana najbardziej ambitnego projektu tego studia. RPG w klimacie sci-fi pozwoli graczom odkrywać setki światów — w tym w naszym Układzie Słonecznym — w jednej z najbardziej szczegółowych i interaktywnych gier wideo, jakie kiedykolwiek widzieliśmy. Pierwotnie gra miała wyjść 11 listopada 2022 r.

Aktualizacja 04.01.2023: Pojawiły się plotki, że gra może wyjść 12 kwietnia, czyli w Międzynarodowy Dzień Załogowych Lotów Kosmicznych (International Day of Human Space Flight).

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia