Wszystkie gry Mojang wymagają teraz konta Microsoft

Wszystkie gry Mojang wymagają teraz konta Microsoft

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/22/2020, 4:37 PM

Liczba odsłon: 25051

Sześć lat po przejęciu Mojang — dewelopera Minecrafta — w 2014 roku za sumę 2,5 mld dolarów (choć to 3 razy mniej, niż Microsoft wyłożył w tym roku na zakup ZeniMax Media wraz z Bethesdą) wszystkie gry studia będą odtąd wymagały logowania poprzez konto Microsoft. Firma tłumaczy to względami bezpieczeństwa — wspierane jest m.in. uwierzytelnianie wieloskładnikowe oraz połączenie wszystkich gier i zakupów z jednym kontem.

Po ogłoszeniu tego nowego wymagania rodzą się pytania o to, kto będzie musiał wykonać migrację konta Mojang do konta Microsoft i jakie będą płynąć z tego korzyści. Studio odpowiada na liście FAQ:

Mojang postanowił odejść od kont Mojang, aby lepiej chronić naszych graczy, zwiększyć ogólne bezpieczeństwo konta i wprowadzić nowe funkcje ochrony. Ponieważ nie jest to dostępne dla kont Mojang, podjęliśmy decyzję, by używać kont Microsoft, zamiast budować je od zera. Największą dodaną korzyścią migracji waszego konta jest opcja włączenia 2FA [uwierzytelniania dwuskładnikowego]. Dodatkowe funkcje bezpieczeństwa gracza będą dodawane z czasem. Wszyscy gracze, którzy używają konta Mojang lub starego konta Minecraft, aby grać w Minecraft Java Edition, będą musieli migrować na konto Microsoft, aby kontynuować grę w edycji Java.

Zarówno na stronie profilu na Minecraft.net, jak i w Launcherze, użytkownicy zobaczą powiadomienie o gotowości do migracji. Aby ją wykonać, należy:

  1. Kliknąć powiadomienie o migracji.
  2. Zalogować się na istniejącym MSA (koncie Microsoft) lub utworzyć nowe MSA.
  3. Skonfigurować profil Xbox.
  4. Potwierdzić migrację do MSA.
  5. Zagrać w grę, używając MSA.

Deweloper zapewnia, że wszystkie informacje z konta Mojang zostaną przetransferowane do MSA, wliczając w to nazwę gracza. Podpięcie wersji Java do konta Microsoft oznacza, że za pomocą tego samego konta można grać w obie wersje — również w edycję Bedrock na dowolnej platformie. Nie ma jednak możliwości migracji z wielu kont Mojang do tego samego konta Microsoft. Za każdym razem musi być to oddzielne konto.