"To nowy początek transformacji kulturowej firmy"

"To nowy początek transformacji kulturowej firmy"

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
12:27
21.01.2022
1745 wyświetleń

Przejęcie holdingu Activision Blizzard King przez Microsoft za kwotę około 70 miliardów dolarów odbiło się szerokim echem nie tylko w branży gier wideo, ale też w świecie globalnego biznesu. Zwłaszcza, że ostatnie miesiące nie należały do najlepszych w historii grupy ABK. Chociaż dużą popularnością cieszą się kolejne tytuły Call of Duty i ciepło przyjęty został remaster Diablo 2: Resurrected, to ogromną skazę na działalności Blizzarda zostawiły oskrażenia o mobbing i niestosowne zachowania na tle seksualnym ze strony kadry kierowniczej. Szansą na poprawę wizerunku studia ma być właśnie przejęcie przez Microsoft, oznaczające nowe rozdanie.

W ten sposób widzi to Mike Ybarra, jeden z dyrektorów zarządzających studia Blizzard Entertainment. Ybarra twierdzi, że aktualnie największym priorytetem studia jest odzyskanie zaufania społeczności przez wprowadzenie jasnych zasad ochrony pracowników i nałożenie na kadrę zarządzającą większej odpowiedzialności za wszystkie odstępstwa od wypracowanych norm.

Na blogu Blizzarda Ybarra wylicza, że w studiu pojawią się specjaliści odpowiedzialni za wprowadzenie nowoczesnej kultury pracy, których zadaniem będzie edukowanie pracowników w kierunku większej wrażliwości na ludzką różnorodność. Przywrócone może zostać stanowisko sygnalisty, którego zadaniem będzie obserwowanie, wyłapywanie i zgłaszanie problemów. W końcu pracownicy mają otrzymać możliwość zgłaszania feedbacku swoim przełożonym i liderom zespołów.

Mike Ybarra zaznacza, że te elementy są jedynie początkiem większej transformacji kulturowej studia, a dołączenie do rodziny Microsoftu ma być dobrym znakiem. W końcu Microsoft jest jedną z największych globalnych korporacji, zwracającą szczególną uwagę na różnorodność kulturową, etniczną lub seksualną pracowników. Istnieją więc wzorce, z których można czerpać.

Przy okazji Ybarra dodał, że połączenie ABK z Microsoftem będzie miało pozytywny wpływ na rozwój produkcji ze stajni Blizzarda. Gracze będą mogli liczyć na częstsze aktualizacje istniejących produktów i być może na większą częstotliwość wydawniczą nowych tytułów. Ybarra zapowiedział, że już w przyszłym tygodniu pojawią się pierwsze informacje na temat nowych produkcji studia klasy AAA. Powszechnie wiadomo, że Blizzard pracuje nad czwartą odsłoną serii Diablo i drugą edycją multiplayerowego shootera Overwatch.

Przypomnijmy, że w ramach przejęcia ABK przez Microsoft, do firmy dołączy ok. 10 tysięcy pracowników różnych studiów należących do Activision Blizzard, a Microsoft stanie się trzecią największą firmą gamingową na świecie pod względem przychodów. Gigant z Redmond stanie się też właścicielem praw do świetnie zarabiających franczyz, takich jak Call of Duty, Candy Crush, Tony Hawk, Overwatch, Diablo, Spyro, Hearthstone, Guitar Hero, Crash Bandicoot, StarCraft czy Warcraft.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.blizzard.com/en-us/blizzard/23763775/putting-our-teams-and-players-at-the-forefront-of-everything-we-do

Polecamy również w kategorii Xbox