Microsoft dementuje plotki o premierze miniaturowej konsoli Xbox One

Microsoft dementuje plotki o premierze miniaturowej konsoli Xbox One

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
10:57
31.08.2015
0 komentarzy
1563 wyświetlenia

Kilka dni temu na chińskim portalu WPDang pojawiła się informacja, że uroczysta premiera nowych urządzeń Microsoftu, w szczególności tabletów Surface Pro 4, opaski Band 2 oraz flagowych smartfonów Lumia Cityman i Talkman, miałaby odbyć się w październiku na specjalnie przygotowanej w tym celu konferencji. Ten sam portal zasugerował również, że na dzień wspomnianej premiery Microsoft przygotował także kilka niespodzianek, z których jedną miałaby być nowa konsola o nieformalnej nazwie Xbox One Mini. Niestety, dziś już wiemy, że firma nie ma w planach zaprezentowania takiego urządzenia, a przynajmniej nie w czasie nadchodzącego wydarzenia.

O spekulowanej Xbox One Mini wiadomo niewiele. W 2013 roku mieliśmy okazję zobaczyć to urządzenie w jednym z dokumentów dotyczących przyszłej strategii firmy Microsoft na rok 2015 (Micro Console). Z kolei rok później mówiło się o pracach firmy AMD nad nowym, dużo mniejszym układem obliczeniowym, projektowanym z myślą o konsoli Slim, co również sugerowało, że Microsoft faktycznie pracuje nad pomniejszą wersją nowego Xboksa, dziś już uznawaną za odrębny, pewny i nadchodzący produkt Xbox One Slim. Teraz jednak będący szefem działu Microsoft Xbox Phil Spencer ogłosił na Twitterze, że plotki o miniaturowej konsoli do gier nie są prawdziwe.

Nie wiadomo jednak do końca, czy Spencer miał na myśli całkowite zarzucenie projektu konsoli Xbox One Mini, czy też jedynie jej październikową premierę. Nie wykluczone więc, że takie urządzenie kiedyś faktycznie powstanie, mimo że część użytkowników nie chciałaby beznapędowej konsoli do gier, która nie byłaby w stanie (lub przynajmniej znacznie utrudniała) skorzystanie z wprowadzanej właśnie przez Microsoft funkcji wstecznej kompatybilności z grami poprzedniej generacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor