Microsoft Edge na Androida już dostępny do pobrania ze sklepu Google Play

Microsoft Edge na Androida już dostępny do pobrania ze sklepu Google Play

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:34
12.10.2017
1 komentarz
1868 wyświetleń

Tydzień temu pisaliśmy o planach implementacji Microsoft Edge na urządzeniach z iOS i Androidem. Przeglądarka od razu była gotowa na iPhone'a, ale na wersję dla Androida trzeba było poczekać. Dziś aplikacja jest już gotowa i dostępna do pobrania w wersji preview. Co istotne, w odróżnieniu od Apple TestFlight, który umożliwił pobranie bety tylko 10 tys. użytkowników, Google nie wprowadza żadnych limitów.

Microsoft Edge na urządzenia mobilne spoza ekosystemu Windows nie jest w 100% tą samą przeglądarką ze względu na silnik EdgeHTML, który został zastąpiony natywnymi rozwiązaniami. W przypadku Edge na iPhone'a za silnik przeglądarki odpowiada WebKit, natomiast w wersji na Androida Microsoft zastosował silnik renderowania Blink z projektu przeglądarki Chromium. Takie podejście ma zapewnić większą kontrolę i wyższą wydajność, niż w przypadku kontrolki Android WebView. Pod względem kompatybilności Edge na Androida jest zgodny z aktualnie dostępną wersją Chrome.

Microsoft Edge na AndroidaMicrosoft Edge na Androida

"Microsoft Edge, dostępny teraz dla Androida, tworzy jedno, ciągłe doświadczenie przeglądania dla użytkowników Windows 10 na wszystkich ich urządzeniach. Zawartość i dane synchronizują się płynnie w tle, przez co użytkownicy mogą przeglądać [Internet] na różnych urządzeniach, nie wypadając z rytmu" - czytamy w opisie aplikacji. Chodzi oczywiście o funkcję Continue on PC, która pozwala na błyskawiczną synchronizację zawartości przeglądarki między telefonami i komputerem, a także zapisanie zawartości do późniejszej pracy. Inne funkcje aplikacji to np. Widok do czytania, czytnik kodów QR, wyszukiwanie głosem, widok Centrum i tryb InPrivate.

Microsoft Edge Preview (Unreleased) na urządzenia z Androidem (4.4 lub nowszy) pobrać można bezpłatnie ze sklepu Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.emmx

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

  • Autor 22:11 12.10.2017

    Mogliby zrobić taki ekran startowy na Windows 10 Mobile...

Skomentuj

Autor