Lenovo publikuje samouczek dla użytkowników Windows 10

Lenovo publikuje samouczek dla użytkowników Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:52
11.07.2015
0 komentarzy
4218 wyświetleń

Od premiery Windows 10 dzielą nas już niecałe 3 tygodnie. Jako że w nowym systemie zmienia się nie tylko nazwa, ale także cały szereg funkcjonalności i ogólne doświadczenie użytkownika, warto zapoznać klientów z najważniejszymi nowościami. Jeśli nie testowaliśmy wcześniej buildów Insider Preview, pojęcia takie jak Continuum, Edge, Cortana czy Universal Windows Apps mogą przyprawić nas o zawrót głowy. Z pomocą przychodzi Lenovo (ostatnimi czasy jeden z głównych partnerów OEM Microsoftu), który udostępnił bezpłatny poradnik dla Windows 10.

Autorski poradnik Lenovo nosi tytuł "Starting to use Windows 10" (Zaczynamy korzystać z Windows 10). Dla bardziej zaawansowanych użytkowników oraz pasjonatów technologii Microsoft może to zabrzmieć trywialnie, niemniej nowi użytkownicy, którzy nie mieli jeszcze styczności z tym systemem, mogą poznać go bliżej w dość krótkim czasie. Jak głosi opis samouczka: "Windows® 10 to najnowocześniejszy system operacyjny od Microsoft. Lenovo z zadowoleniem dostarcza produktów komputerowych z preinstalowanym Windows 10. System operacyjny stanowi niezwykle ważną część komputera osobistego. Twoje doświadczenie użytkowania komputera będzie najlepsze, jeśli poczujesz się komfortowo w zainstalowanym na nim systemie. Mając to na uwadze, dzielimy się tą publikacją, by pomóc wam postawić pierwsze kroki w Windows 10. Gdy poczujecie się pewnie z podstawami, możecie skorzystać z informacji dostarczonych przez Microsoft, by eksplorować bardziej zaawansowane funkcjonalności Windows 10. Jeśli wystąpią sprzeczności między informacjami dostarczanymi przez Lenovo i Microsoft odnośnie Windows 10, wybierzcie informacje od Microsoft".

Windows 10

Przewodnik użytkownika zawiera się w sześciu głównych działach:

  1. Wypakowywanie Windows (OOBE)
  2. Konto Microsoft daje wiele korzyści
  3. Menu Start i Centrum akcji
  4. OneDrive rozszerza twoją lokalną pamięć dyskową
  5. Sklep Windows ułatwia pozyskiwanie aplikacji
  6. Przywracanie Windows

Jak widzimy, poradnik mówi przede wszystkim o podstawach korzystania z Windows 10. Jest on dostępny do pobrania w formie dokumentu PDF (tylko w języku angielskim). Jego forma to 17-stronnicowa ulotka, która najprawdopodobniej będzie dołączana do nowych zestawów komputerowych chińskiego producenta. Przypomnijmy: Lenovo zaprezentował niedawno 3 nowe laptopy, które bez problemu zaktualizujemy do Windows 10. Firma opracowała też dodatkowy pakiet rozszerzeń, dzięki którym interakcja z Cortaną stanie się bardziej naturalna.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/lenovo-releases-a-user-guide-for-windows-10

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor