Insiderzy mogą testować zmiany w interfejsie Cortany

Insiderzy mogą testować zmiany w interfejsie Cortany

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
10:20
08.11.2018
0 komentarzy
361 wyświetlenie

Cortana to bardzo ważny element rozwoju Windows 10. Microsoft stale usprawnia funkcjonalność swojej wirtualnej asystentki i stara się, aby dzięki współpracy z innymi platformami Cortana była naprawdę przydatna dla użytkowników. W rozwoju każdego elementu systemu ważne są również zmiany w interfejsie i takich doczekała się właśnie Cortana. Na razie zmiany testowane są w programie Windows Insider, ale mają być częścią wiosennej aktualizacji Windows 10.

Nie wszyscy użytkownicy testowej wersji 19H1 w Windows Insider mają już dostęp do nowego interfejsu Cortany, ale ci, którzy otrzymali aktualizację, łatwo zauważą zmiany. Sugestie, aktywności czy historia wyświetlane są w centralnej części panelu Cortany. Dzięki temu błyskawicznie można wrócić do obrazów, witryn czy aplikacji.

Nowy interfejs Cortany

Druga zmiana to wprowadzenie kolejnych elementów fluent designu, a konkretnie efektu akrylu, który jest widoczny podczas przeszukiwania zawartości sieci i komputera z poziomu Cortany. Ostatnia zmiana to poprawka działania panelu nawigacyjnego z lewej strony ekranu. Niektórzy użytkownicy zauważą, że po najechaniu kursorem myszy na jeden z dostępnych tam elementów panel zostanie rozszerzony. Piszemy niektórzy, ponieważ ta funkcja testowana jest odrębnie jako część funkcjonalności menu Start, więc ci użytkownicy, którzy wcześniej nie zauważyli tej zmiany w menu Start, nie zobaczą jej również w panelu Cortany.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/11/07/cortana-to-get-more-ui-improvements-in-windows-10s-2019-update/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor