Funkcje społecznościowe w nadchodzącej aktualizacij Xbox One

Funkcje społecznościowe w nadchodzącej aktualizacij Xbox One

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:48
11.01.2016
0 komentarzy
1987 wyświetleń

Wydana w listopadzie aktualizacja New Xbox One Experience wniosła już sporo nowości społecznościowych. Połączenie czatu głosowego z tekstowym, zwiększenie liczby możliwych uczestników, ulepszone awatary, współpraca z aplikacją Xbox w Windows 10 czy wreszcie gruntownie odświeżony interfejs to tylko niektóre z nowości. Fani konsoli oczekują jednak czegoś więcej.

Microsoft nie pozostaje obojętny na feedback społeczności i co pewien czas wprowadza do Xbox One wyczekiwane nowości. Tak będzie w przypadku grup. Nowa funkcja pozwoli zobaczyć listę członków grupy, nim użytkownik zdecyduje się do niej dołączyć. Nie jest to bynajmniej żadna rewolucja. Taka możliwość wydaje się oczywista, jednak dotąd gracze nie mieli możliwości podglądu jeszcze przed ewentualnym dołączeniem do grupy. Jest to również jedna z bardziej wyczekiwanych funkcji. Jak to będzie wyglądać? Zobacznie na wideo poniżej.

"Hmm, co aktualnie robię w Xbox One..." - pisze Mike Ybarra, jeden z głównych programistów działu Xbox. Nie jest jasne, kiedy funkcja podglądu trafi do użytkowników konsoli, choć bardzo możliwe, że zobaczymy ją już w lutym. Zespół odpowiedzialny za Xbox One jest ostatnio na dobrej drodze, by wypuszczać aktualizacje regularnie każdego miesiąca. Chodzi tu oczywiście o aktualizacje funkcjonalne. Kilka dni temu ukazała się z kolei aktualizacja z poprawkami zgłoszonych błędów, które pojawiły się wraz z listopadowym NXOE. Każdego miesiąca będzie też się pojawiać kolejna porcja gier z Xbox 360, w które na nowej konsoli zagramy dzięki funkcji wstecznej kompatybilności.

Podgląd uczestników grupy może być jedną z ważniejszych funkcji lutowej aktualizacji Xbox One. Jeśli tak, uczestnicy programu Xbox Preview będą mogli ją przetestować najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/xbox-one-team-teases-upcoming-party-feature-for-the-console

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor