Edge ujawnia nazwę nowej aktualizacji? Windows 10 April Update

Edge ujawnia nazwę nowej aktualizacji? Windows 10 April Update

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
08:47
23.04.2018
5 komentarzy
1070 wyświetleń

Przebojów z Redstone 4 jest co niemiara i nadal nic nie jest pewne. Tym razem kolejna niepotwierdzona informacja wskazuje na nazwę, jaką przyjmie nadchodząca aktualizacja. Prawdopodobnie nie będzie to więc ani Spring Creators Update, ani April 2018 Update, lecz po prostu... April Update. Kwietniowa aktualizacja brzmi prosto i bez żadnych zbędnych odniesień co do jej zawartości. Jest też uniwersalna dla całego świata.

April Update

Czy jest to ta jedyna, wybrana nazwa? Tego nadal oczywiście nie wiemy, bo Microsoft ani myśli podzielić się z nami oficjalnym stanowiskiem w tej sprawie. Jedynie drażni nas takimi pojawiającymi się tu i ówdzie przeciekami. Mimo wszystko ten najnowszy przeciek jest w miarę pewny z kilku zasadniczych powodów. Poza wymienionymi wyżej kwestiami prostoty i uniwersalności miejsce, w którym owa nazwa się pojawiła, nie jest bardzo ukryte, lecz powszechnie dostępne. Jest to bowiem ekran powitalny przeglądarki Edge, który każdy może sprawdzić osobiście, przechodząc na stronę msn.com. Nie jest to więc nazwa przypadkiem wpleciona między wierszami w Centrum opinii ani zapowiedź wydarzenia skierowanego raczej do profesjonalistów.

Edge - April Update

Poza tym zegar tyka i aktualizacja ma już mały poślizg, choć trzeba zaznaczyć, że oficjalnego terminu nie było. Teraz, o ile nowa nazwa jest prawdziwa, Microsoft wskazał nam niejako, że aktualizacja pojawi się jeszcze w tym tygodniu, a najpóźniej w przyszły poniedziałek. Kwietniowa aktualizacja udostępniona już w maju nie brzmi za dobrze. Tak więc wiele wskazuje na to, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik i Redstone 4 jest gotowy do publikacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/next-windows-10-feature-update-to-be-called-windows-10-april-update-following-microsoft-edge-welcome-page-update

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

 • CD 11:30 23.04.2018

  Pierwotnie Microsoft zapowiadał dwie aktualizacje rocznie, jedną w marcu, drugą we wrześniu. Poprzednią (1709) udostępniono na początku października, z obecną Microsoft ma spory problem by wyrobić się do końca kwietnia. Redstone 5 (teoretycznie wrześniowa) w takim razie wyjdzie chyba w listopadzie. Moim zdaniem powinni odpuścić sobie taki cykl i skupić się na jednej większej, lepiej dopracowanej aktualizacji rocznie - bez żadnych opóźnień czy funkcji przesuniętych do kolejnego wydania (np. "Ludzie", "Timeline").

 • Paweł 11:36 23.04.2018

  Zgadzam się z tu z przedmówcą (CD). Microsoft nie radzi sobie tak szybkim harmonogramem wydań nowych wersji Windowsa 10, czego przykładem są prace na wiosenną aktualizacją. Lepszym rozwiązaniem byłoby wydawanie nowej wersji Windows 10 raz na rok, ale bardziej dopracowanej.

 • MCP 18:26 23.04.2018

  1607, 1703, 1709, 1803 oznaczają rok-miesiąc wersji RTM a nie wydania. Zm iana ta zaszła od gałęzi redstone.

 • Pit 18:55 23.04.2018

  "Lepszym rozwiązaniem byłoby wydawanie nowej wersji Windows 10 raz na rok, ale bardziej dopracowanej" E tam gadasz jakby wydawali 1 do roku to było by więcej zmian i ten sam problem mógłby wystąpić

 • Marcin 01:57 24.04.2018

  Właśnie pojawiła się aktualizacja 1709 16299.402

Skomentuj

Autor