Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Redstone 4 to jednak nie Spring Creators Upda...

Redstone 4 to jednak nie Spring Creators Update?

Tak w zasadzie poza funkcjami, jakie zawiera Redstone 4, nie wiemy o nim wiele więcej. Microsoft do tej pory nie potwierdził ani konkretnego terminu aktualizacji, ani jej oficjalnej nazwy. Nazwa Spring Creators Update pojawiła się jednak w kilku miejscach - po raz pierwszy podczas Bug Bash, gdzie odkryto ją w Centrum Opinii, a następnie w jednej z kompilacji Redstone 5. Można było więc spekulować, że Microsoft nie planuje zmienić schematu zapoczątkowanego przez Creators Update.

April 2018 Update

Przewidywana przez wielu premiera 10 kwietnia wraz z Patch Tuesday nie miała miejsca. Microsoft przesunął publikację stabilnej wersji i nadal oczekujemy na jej udostępnienie. Wczoraj udostępniono kompilację 17134, która poprawia kilka istniejących jeszcze krytycznych błędów. Możliwe, że Microsoft chce wszystkich zaskoczyć i Redstone 4 wcale nie jest kontynuacją tradycji. WalkingCat - znany informator ze świata Microsoftu, zauważył na swoim Twitterze, że zgodnie z fragmentem wideo zapowiadającym wydarzenie WinHEC 2018 wiosenna aktualizacja nazywać się będzie po prostu Windows 10 April 2018 Update.

.

Byłoby to bardzo zaskakujące posunięcie ze strony Microsoftu, które można było jednak wcześniej wywnioskować choćby z wypowiedzi Donny Sarkar, która, zapytana na Twitterze o Spring Creators Update, odpowiedziała jedynie: "A co to jest Spring Creators Update?". Gigant konsekwentnie nabiera wody w usta, co tylko potęguje atmosferę napięcia wokół Redstone 4. Nazwa Spring Creators Update zaczęła być powszechnie stosowana mimo braku jakiegokolwiek potwierdzenia. Wielu ludzi na świecie zauważało jednak brak konsekwencji w tym nazewnictwie - zastosowanie nazwy Creators nie miało w przypadku zawartości Redstone 4 aż tak dużego sensu. Biorąc pod uwagę choćby Windows Timeline, bardziej pasowałaby tutaj nazwa Productivity Update. Co więcej, nazwa Spring — Wiosna, nie ma zastosowania na półkuli południowej, gdzie obecnie panuje jesień. Nie jest to więc nazwa uniwersalna w skali globalnej. Jak widać, bardzo prawdopodobne, że Microsoft postanowił zrobić z tym porządek i uprościć nazwę najnowszej aktualizacji tak, aby nie powodowała zamieszania. Czy tak będzie w istocie? Pewności nadal nie mamy, ale będziemy Was informować, jak tylko Microsoft przedstawi jakieś konkrety lub wyciekną kolejne nieoficjalne informacje o Kwietniowej aktualizacji.

Wojciech Błachno
17 kwietnia 2018, 13:19
1 129
Odsłony
Wojciech Błachno
17 kwietnia 2018, 13:19
1 129
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.