Do testów trafiła przeglądarkowa wersja pulpitu zdalnego

Do testów trafiła przeglądarkowa wersja pulpitu zdalnego

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
13:35
05.03.2018
0 komentarzy
1310 wyświetleń

Przed informatykami zatrudnionymi w wielkich firmach stoi obecnie cała masa zadań. Podczas gdy część z nich specjalizuje się w programowaniu i kodowaniu, inni dbają o stan techniczny sprzętu. Oczywiście wymaga to specjalistycznych narzędzi, jak chociażby aplikacji pulpit zdalny, dzięki której zbędne staje się spacerowanie pomiędzy piętrami celem naprawy banalnych usterek. Oczywiście ma ona również swoje minusy, które trudno przemilczeć – mowa tu chociażby o braku zaawansowanych funkcji czy też konieczności odpowiedniej konfiguracji przy połączeniu. Wszystko wskazuje jednak na to, że niedoskonałości te z czasem odejdą w zapomnienie – do testów trafił bowiem RD Web Client.

Pulpit zdalny doczeka się następcy

RD Web Client jest zupełnie nowym rozwiązaniem Microsoftu, mającym domyślnie zastąpić tradycyjny pulpit zdalny. Tym co wyróżnia je na tle poprzednika, jest pełna obsługa protokołu HTML5. Umożliwi to sterowanie wybranym systemem nie tylko za pomocą aplikacji klienckiej, lecz również wprost z poziomu przeglądarki, co eliminuje konieczność jakiejkolwiek instalacji w przypadku komputera klienckiego (na serwerze nadal trzeba będzie zainstalować odpowiedni software).

Niestety, nowe rozwiązanie oficjalnie nie wspiera urządzeń mobilnych, co wydaje się wyjątkowo zmarnowanym potencjałem. Oczywiście nie oznacza to, że pozostanie tak na zawsze – w końcu RD Web Client znajduje się obecnie w fazie podglądowej. Na osłodę należy zaznaczyć, że aplikacja ta obsługuje już teraz tak zaawansowane opcje, jak zarządzanie drukarkami, kopiuj/wklej oraz zdalną transmisję audio.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy pojawi się w pełni oficjalna, stabilna wersja RD Web Client. Pod znakiem zapytania stoi również to, w jaki sposób odbywać się będzie dystrybucja nowego rozwiązania, bowiem możliwości w tym aspekcie nie brakuje. Jakkolwiek by nie było, o nowym pulpicie zdalnym nie usłyszymy raczej zbyt szybko – wskazuje na to fakt, że linki które odsyłały do jego pobrania są już nieaktywne.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/official-microsoft-html5-remote-desktop-web-client-coming-soon/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor