Creators Update trafi wpierw do użytkowników wersji na PC

Creators Update trafi wpierw do użytkowników wersji na PC

 Damian Lisak
Damian Lisak
08:48
08.03.2017
0 komentarzy
1609 wyświetleń

Kwiecień tuż za pasem, a to oznacza, że Microsoft ma coraz mniej czasu na dopracowanie swojej dużej aktualizacji, jaką jest Creators Update. Gigant stara się jednocześnie wprowadzać zmiany i aktualizacje na wszystkich wersjach Windows 10 mniej więcej w tym samym czasie. Jednakże finalne wersje dużych aktualizacji na różnych platformach dotychczas pojawiały się w innym przedziale czasowym i tak samo będzie tym razem.

Microsoft zapowiedział, że pomimo prowadzonych prac jednocześnie nad wersją PC jak i Mobile, Creators Update trafi wpierw do tych pierwszych użytkowników. Podobnie było z November Update (build 1511), który wpierw został wydany dla użytkowników komputerów w listopadzie 2015 roku, natomiast posiadacze mobilnego sprzętu otrzymali tę samą aktualizację w marcu 2016 roku. Jeżeli chodzi o Anniversary Update, to sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Microsoft zapowiedział, że ta aktualizacja trafi najpierw do użytkowników wersji PC i Mobile, a dopiero później pojawi się dla Xboxa i HoloLens. Stało się jednak inaczej, mianowicie Xbox One otrzymał aktualizację 29 lipca, komputery i HoloLens w dniu 2 sierpnia, a urządzenia mobilne dopiero 16 sierpnia.

Aktulizacja wpierw na PC

Oficjalna aktualizacja Creators Update ma się pojawić w kwietniu, natomiast RTM (produkt gotowy do wydania) dla Insiderów ma zostać udostępniony jeszcze w tym miesiącu. Należy jednak pamiętać, że numer kompilacji RTM jest taki sam dla wszystkich wersji sprzętowych oraz jest wydawany w tym samym czasie, więc jeśli zostanie wstrzymana aktualizacja dla Windows 10 Mobile, to zapewne nie na dłużej niż kilka tygodni.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor