Cortana trafi do Xbox One w 2016 r. Wersja poglądowa już niebawem

Cortana trafi do Xbox One w 2016 r. Wersja poglądowa już niebawem

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:44
04.10.2015
0 komentarzy
1552 wyświetlenia

W tym roku Microsoft wielokrotnie zapowiadał wprowadzenie do Xbox One funkcji, pośrednio przejętych z Windows 10. Nowe doświadczenie Xbox One, nazywane też "doświadczeniem" Windows 10 będzie wdrażane stopniowo. Jako pierwsi z poglądowej wersji systemu Xbox OS (w połączeniu z funkcjami Windows 10) skorzystają najbardziej aktywni uczestnicy programu poglądowego Xbox One Preview. O wielu spodziewanych nowościach pisaliśmy już wcześniej. Dziś skupimy się na asystentce Cortanie, która zadebiutowała w Windows Phone 8.1, by później stać się znakiem rozpoznawczym wszystkich edycji Windows 10.

Choć o przeniesieniu Cortany na nowe platformy mówiło się nieoficjalnie już wiele miesięcy temu, dopiero teraz poznaliśmy jasny harmonogram dodania asystentki do Xbox One. Jak przeczytamy w nowym wpisiena blogu Larry'ego Hryba: "Nasz zespół inżynierski ciężko pracuje nad nowym doświadczeniem Xbox One, najszybszym i najbardziej społecznościowym interfejsem, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy. Jako że robimy to prawie od dwóch lat, dzielimy się wczesnymi buildami z naszymi fanami, by mogli wypróbować i dać swój wkład w nowe funkcjonalności. Kilka tygodni temu przywitaliśmy ograniczonych rozmiarów grupę członków programu poglądowego we wczesnej fazie przeprojektowanego Xbox One. W ten weekend zaprosimy ich więcej. Jeśli próbowaliście otrzymać poglądową wersję nowego doświadczenia Xbox One, miejcie na oku dostępność tego builda w waszej konsoli. Fani, którzy już są w nowym poglądowym doświadczeniu Xbox One: dziękujemy za wasz feedback. Niech dalej nadchodzi! Dla tych którzy pytali o Cortanę: naszym planem jest dołączenie Cortany do poglądowego doświadczenia Xbox One w dalszej części tego roku. Od tego czasu będziemy upewniać się, że doświadczenie jest odpowiednio dostosowane do graczy, nim oficjalnie uruchomimy Cortanę w 2016 r.".

Xbox One. Źródło: bidnessetc.com

Na blogu Majora Nelsona możemy też przeczytać o nowej wersji aplikacji Xbox Beta dla Windows 10. Aktualizacja obejmuje:

  • Czat grupowy: możliwość prowadzenia grupowych rozmów tekstowych i głosowych.
  • Czytanie i odpowiadanie na wiadomości bezpośrednio z powiadomień: nie ma konieczności klikania i otwierania wiadomości. Możemy odpisywać w okienku powiadomienia (zobacz zrzut ekranu poniżej).
  • Powiadomienia o aktywności: użytkownicy Xbox Beta dla Windows 10 będą otrzymywać powiadomienia o działaniach znajomych z Xbox Live. Pojawiły się też nowe opcje konfiguracji w Ustawieniach.
  • Udostępnianie danych o aktywności: na tablicy aktywności pojawił się przycisk udostępniania. Po jego kliknięciu wysunie się lista naszych aktywności, które możemy udostępnić.

Xbox Beta App

Microsoft już w czerwcu wspominał o integracji Cortany z Xbox One, jednak dopiero teraz wiemy, kiedy asystentka na dobre zagości w środowisku konsoli. Więcej o ekspansji Cortany przeczytacie w naszym artykule: "Cortana wychodzi poza platformę Windows".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://majornelson.com/2015/10/02/adding-more-to-the-nxoe-preview-and-the-xbox-beta-app-for-windows-10-has-been-updated/

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor