Co nowego nas czeka w aplikacji Zdjęcia?

Co nowego nas czeka w aplikacji Zdjęcia?

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
12:47
05.01.2018
0 komentarzy
1308 wyświetleń

Microsoft wszystkie swoje aplikacje stale ulepsza, publikację nowej wersji poprzedzając skrupulatnymi testami zarówno wewnętrznymi, jak i tymi przebiegającymi w ramach programu Insider. Aplikacja Zdjęcia to jeden z tych elementów, który jest stale ulepszany i rozwijany o nowe funkcje. Pewne ze zmian już zostały wprowadzone w ubiegłym roku, na resztę jeszcze musimy trochę poczekać.

Aplikacja Zdjęcia

Część zmian, tych testowanych wewnętrznie przez zespół Microsoftu, nie jest jeszcze upubliczniona. Teraz, dzięki włoskiemu portalowi aggiornamentilumia.it, możemy zobaczyć jak mogą wyglądać zmiany w aplikacji, nadchodzące prawdopodobnie w tym roku. Do zmian tych zaliczamy:

  • Nowy podgląd Zdjęć i Wideo - przebudowana i ułatwiona nawigacja po albumach, przeskakiwanie z jednego zdjęcia na drugie klikając w miniaturkę. Lepiej działać będzie również opcja wgrywania zdjęć do aplikacji.
  • Teksty 3D i Animacje 3D - elementy znane ze Story Remix. Pozwalają upiększyć nasze fotografie i nagrania o elementy trójwymiarowe.
  • Opcja udostępniania danych w celach badawczych - ma to na celu pomóc w rozwoju bardziej inteligentnej wyszukiwarki opartej o sztuczną inteligencję.

Ponad to, dokonano kilku pomniejszych zmian, takich jak ulepszenie sekcji Zapisane, Wyszukiwanie, Edycja wideo, oraz dodano możliwość zapisywania zmian na OneDrive. Dokonano również aktualizacji not prawnych, uwzględniając rok 2018. Część z tych zmian na pewno trafi do wersji Insider Preview a potem, po pomyślnych testach, do stabilnej wersji. Dotychczas przeglądarki zdjęć w kolejnych wersjach Windowsa, posiadały raczej skromne, podstawowe funkcje. Za to nowa aplikacja Zdjęcia dla Windows 10, to już prawdziwy kombajn multimedialny, ułatwiający łatwe i przyjemne zarządzanie zawartością naszych cyfrowych albumów. W dobie powszechnej fotografii cyfrowej oraz zaawansowanych aparatów w smartfonach, aplikacja tego typu jest wręcz niezbędna.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/01/05/microsoft-photos-get-many-new-features-animations-upcoming-updates-windows-10/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor