Ruszyła przedsprzedaż Windows 10 na nośnikach USB

Ruszyła przedsprzedaż Windows 10 na nośnikach USB

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:54
16.07.2015
0 komentarzy
2682 wyświetlenia

29 lipca nastąpi ogólnoświatowa premiera Windows 10. Nowy system będzie można pozyskać w formie bezpłatnej aktualizacji lub zakupić go na nośniku fizycznym. Okazuje się, że do sprzedaży trafią nie tylko płyty DVD w wersji pudełkowej, ale również przenośne pamięci USB. Ich przedsprzedaż w wersji Home i Pro wystartowała w serwisie Amazon.

Jak głosi opis na obu stronach produktów, nośniki zostaną doręczone do klientów najwcześniej 16 sierpnia. Tak, jak się spodziewano, cena edycji Home wynosić będzie 119,99 dolarów (ok. 453 zł), natomiast edycji Pro - 199,99 dolarów (ok. 755 zł). Produkty zostały wystawione na sprzedaż przez Microsoft, dlatego nie mamy wątpliwości co do autentyczności oferty.

Windows 10

Najprawdopodobniej większość użytkowników pozyska Windows 10 w formie darmowej aktualizacji dla Windows 8.1 i Windows 7. Z drugiej strony istnieje znacząca grupa, która potrzebuje nowego klucza licencyjnego lub też chce posiadać system na nośniku fizycznym. Kolejna grupa to z kolei posiadacze komputerów pozbawionych napędu optycznego. Jedyną szansą na zainstalowanie systemu (nie licząc obrazu w wersji cyfrowej) jest dla nich instalacyjny nośnik USB.

Nie jesteśmy pewni, dlaczego premiera pamięci USB zaplanowana jest na ponad 2 tygodnie po premierze Windows 10. Z jednej strony wgranie systemu w wersji RTM na nośniki i dopracowanie sterowników z pewnością zabierze trochę czasu. Z drugiej strony Microsoft liczy zapewne na wysoki stopień adaptacji Windows 10 w formie darmowej aktualizacji już w pierwszych dniach jego cyklu życia. Być może ustalona dziś data ulegnie jeszcze zmianie.

Przedsprzedaż: Windows 10 Home | Windows 10 Pro


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-usb-drives-can-now-be-pre-ordered-shipping-date-is-uncertain

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor