Xbox może zostać ulepszony jeszcze w tej generacji

Xbox może zostać ulepszony jeszcze w tej generacji

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:47
02.03.2016
0 komentarzy
2030 wyświetleń

Porównując konsole z komputerami PC, zwykle trudno jednoznacznie wykazać przewagę jednych nad drugimi. Zdecydowaną bolączką konsol są ograniczone możliwości rozbudowy. Choć konsole radzą sobie z grami przez wiele lat, w końcu muszą ustąpić nowej generacji. Inaczej jest z zestawami PC, w których mamy dużą swobodę w kwestii rozbudowy sprzętowej. Jak w tym kontekście prezentuje się sytuacja Xbox One? Okazuje się, że całkiem nieźle.

W nowym wywiadzie dla The Verge Phil Spencer odniósł się do wielu kwestii z minionego Xbox Spring Showcase. Jednym z ciekawszych tematów jest dalsza przyszłość platformy Xbox. Od miesięcy wiadomo, że Microsoft planuje wydanie następcy Xbox One. Zanim jednak do tego dojdzie, aktualna konsola ma szansę zostać ulepszona. "Myślę, że zobaczymy więcej innowacji sprzętowych w przestrzeni konsol, niż kiedykolwiek widzieliśmy. Na prawdę zobaczycie nas z nowymi możliwościami sprzętowymi jeszcze w ramach tej generacji, pozwalającej uruchamiać gry zarówno z kompatybilnością zarówno wsteczną, jak i w przód, ponieważ mamy Uniwersalne Aplikacje Windows, uruchamiane na Uniwersalnej Platformie Windows, co pozwala nam skupić się na innowacjach, które nie zagrażają możliwości uruchamiania gier na tej platformie" - mówi Spencer.

Można przypuszczać, że Microsoft wyłamie się ze schematu zmniejszania istniejących konsol i czynienia ich tańszymi. W zamian Xbox One może stać się większy i mocniejszy, obsługując nadal te same gry i aplikacje. Jak dodaje Phil Spencer: "Patrzymy na inne ekosystemy, takie jak urządzenia mobilne, tablety i PC, i dostrzegamy ciągłość w cyklu ewolucji sprzętowej, podczas gdy spora część ewolucji konsol to czynienie ich tańszymi i potencjalnie mniejszymi". Xbox One otrzymuje ostatnio dość spore i regularne aktualizacje, a najbardziej znacząca w ostatnich miesiącach dodała wsteczną kompatybilność względem gier z Xbox 360. Spencer mówi też o kompatybilności w przód. Może to oznaczać, że nawet w przypadku pojawienia się nowego Xboksa jego poprzednik może radzić sobie z nowymi tytułami w ograniczonym zakresie.

Współcześnie wiele tabletów i smartfonów upgrade'uje się raz do roku. Podobny los może spotkać także konsole, zwłaszcza że powstała już platforma oprogramowania (UWP), która zapewnia odpowiedni stopień kompatybilności.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/phil-spencer-thinks-xbox-one-hardware-can-be-improved-before-moving-onto-new-generations

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor