Xbox One wzbogaci się niebawem o dwie wyjątkowo przydatne funkcjonalności

Xbox One wzbogaci się niebawem o dwie wyjątkowo przydatne funkcjonalności

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
09:44
07.08.2017
0 komentarzy
1371 wyświetlenie

Konsole różni od komputerów wiele rozmaitych aspektów. Jednym z nich jest spore uproszczenie obsługi, skutkujące niestety przy okazji utratą dostępu do wielu zaawansowanych opcji, między innymi do dogłębnej personalizacji czy też niektórych czynności serwisowych. Niemniej wygląda na to, że w swoich planach Microsoft ma między innymi uczynienie Xbox One bardziej podobnym do komputera, niż kiedykolwiek wcześniej – co jednocześnie oznacza, że wspomniane wcześniej ograniczenia zostaną niedługo przynajmniej częściowo zniesione.

Konsola Xbox One X

Jak donosi niemiecki serwis Xbox Dynasty, niebawem na konsoli Microsoftu pojawią się dwie nowe funkcje. Pierwsza z nich umożliwi skopiowanie wszystkich gier i aplikacji wprost na zewnętrzny dysk w bardzo prosty sposób, dzięki czemu gracze nie będą musieli tracić czasu na pobieranie swojej kolekcji gier. Powinno się to okazać przydatne, gdy główny dysk ulegnie zapełnieniu bądź też konieczne będzie przeniesienie danych na całkowicie nową konsolę. Nie wiadomo jeszcze, czy opcja ta będzie działała w przypadku transferu gier i aplikacji ze starszych wersji konsoli Xbox One na najnowszą, Xbox One X - wydaje się to jednak całkiem prawdopodobne. Kolejną nową funkcjonalnością, będzie możliwość edycji ekranu startowego konsoli. Dzięki temu można będzie nie tylko bardziej ją spersonalizować, lecz również zwiększyć ergonomię korzystania z niej za pomocą przypięcia do głównego ekranu znajomych oraz ulubionych gier.

Jak widać, Xbox One powoli przestaje być tak ograniczonym (funkcjonalnie) systemem, jakim był niegdyś. Coraz więcej wskazuje na to, że Microsoft planuje uczynić ze swojej konsoli swego rodzaju pomost pomiędzy klasyczną konsolą a komputerem. Co z tego wyniknie, jak na razie ciężko ocenić – zwłaszcza, że czeka nas niebawem premiera sprzedażowa Xbox One X.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/xbox-one-getting-ability-copy-games-external-hard-drive-soon/

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor