Xbox One od 3 miesięcy najlepiej sprzedającą się konsolą w USA

Xbox One od 3 miesięcy najlepiej sprzedającą się konsolą w USA

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:53
14.10.2016
0 komentarzy
1211 wyświetlenie

To już trzeci miesiąc z rzędu, w którym Microsoft może pochwalić się najlepszymi wynikami sprzedaży na amerykańskim rynku konsolowym. Xbox One po raz kolejny zdeklasował PlayStation 4 i resztę konkurentów. Sukces można przypisywać znaczącym rabatom na podstawową wersję konsoli, niedawno wydanej "odchudzonej" Xbox One S czy funkcji wstecznej kompatybilności (zgodności z Xbox 360).

Nie tak dawno temu pisaliśmy o pierwszym miesiącu, w którym Xbox One zdominował rynek konsol za oceanem. Wynik ten dotyczył jednego miesiąca, jednak teraz możemy już mówić o całym kwartale. Dane o liczbie sprzedanych egzemplarzy pochodzą od obserwującej przemysł grupy NPD i wskazują, że łączna suma sprzedawanych egzemplarzy Xbox One zostawia konkurencję parę kroków w tyle.

Microsoft potwierdza wynik odnotowany przez NPD, chwaląc się zarazem rosnącą liczbą subskrybentów Xbox Live Gold i pierwszym miesiącem dominacji w UK: "Dzięki naszym fanom Xbox One był najlepiej sprzedającą się konsolą we wrześniu na terenie USA, już trzeci miesiąc z rzędu według NPD Group, a także najlepiej sprzedającą się konsolą we wrześniu w Wielkiej Brytanii według GfK Entertainment UK. Mamy niesamowity odbiór Forza Horizon 3, numer jeden wśród własnych tytułów we wrześniu na terenie USA, Australii i Wielkiej Brytanii według NPD Group i GfK Entertainment UK. Globalne zainteresowanie Xbox Live - najszybszą, najbardziej niezawodną siecią gamingową - wciąż rośnie, a liczba unikalnych użytkowników multi-player wzrosła o 57% w skali roku".

Kolejnym czynnikiem wpływającym na sprzedaż są specjalne zestawy, w których ukazuje się Xbox One i Xbox One S. Wymieńmy tylko jeden z ostatnich - Xbox One S w nowej wersji kolorystycznej i pakiecie z Battlefield 1. Niedawno uruchomiony też został program Xbox Play Anywhere, który pozwala grać na Xbox One w tytuły, które już zakupiliśmy na PC (i odwrotnie) bez dodatkowych kosztów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-xbox-one-is-the-best-selling-console-in-the-us-for-third-month-in-a-row

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor