Xbox One już niedługo uruchomi aplikacje z Windows 10

Xbox One już niedługo uruchomi aplikacje z Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
01:04
17.03.2016
0 komentarzy
1724 wyświetlenia

W listopadzie 2015 r. Xbox One otrzymał aktualizację o nazwie 'New Xbox One Experience', zbudowaną w oparciu o Windows 10. Od tego czasu Microsoft na różne sposoby stara się zniwelować różnice między konsolą i PC. Najbardziej wyczekiwaną zapowiedzią w tym obszarze jest wsparcie dla Universal Windows Platform. Microsoft od dawna mówił o wprowadzeniu uniwersalnych aplikacji do Xbox One. Wygląda na to, że w te wakacje w końcu uda się tego dokonać.

Jak donosi Business Insider, Jason Ronald z Microsoft ogłosił, że tego lata Xbox One zyska możliwość uruchamiania aplikacji UWP, zaprojektowanych dla Windows 10. Szef działu Xbox Advanced Technology Group potwierdził także to, czego spodziewaliśmy się od dawna - Xbox Store zostanie połączony z Windows Store. Otworzy to aplikacjom - a także ich twórcom - kolejne drzwi, które dotąd pozostawały zamknięte. Uniwersalna Platforma Windows nazywa się tak nie bez przyczyny. Zgodne z nią aplikacje można z założenia uruchomić na wszystkich istniejących urządzeniach z Windows 10, w tym także - już wkrótce - na Xbox One. Do tego czasu platforma otrzyma pewną liczbę ulepszeń, związanych m.in. z zaawansowanymi ustawieniami grafiki.

Xbox

Możliwość pobierania aplikacji ze Sklepu Windows to nie jedyna nowość, która czeka na posiadaczy konsoli Microsoftu. Firma ogłosiła otwarcie Xbox Live na "międzyplatformową grę sieciową". Innymi słowy gracze będą mogli prowadzić rozgrywki z różnych urządzeń, a nawet różnych sieci pomiędzy platformami Windows 10, Xbox One i PlayStation 4. Microsoft zapowiedział także narzędzie o nazwie Xbox Live Tournaments Platform. Ma ono pozwolić deweloperom na organizowanie ich własnych lig graczy Xbox One i Windows 10. Chodzi przede wszystkim o to, by gracze nie musieli ograniczać się do jednego urządzenia. Przekłada się to również na gry z tymi samymi systemami osiągnięć i współzawodnictwa. Wszystko w imię nowoczesnego gamingu.

Wsparcie dla Universal Windows Platform w Xbox One rodzi oczywiście wiele pytań. Jak konsola poradzi sobie z aplikacjami, które zaprojektowano z myślą o klawiaturze, myszy i ekranie dotykowym? Istnieją co najmniej dwie opcje. Pierwsza z nich to obsługa aplikacji przy pomocy kontrolera - teoretycznie takie dostosowanie uniwersalnych aplikacji jest możliwe. Druga opcja to... zapowiadane wsparcie dla prawdziwej klawiatury i myszy w Xbox One. Które rozwiązanie wybierze Microsoft? To stanie się jasne w najbliższych miesiącach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/xbox-one-will-run-windows-10-apps-later-this-summer-xbox-store-merging-into-windows-store

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor