XAML Studio - nowe narzędzie dla programistów UWP

XAML Studio - nowe narzędzie dla programistów UWP

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:48
17.01.2019
647 wyświetleń

Wysiłki Microsoftu, mające na celu przyciągnięcie deweloperów na platformę UWP, dały właśnie kolejny owoc. Jest nim XAML Studio, projekt autorstwa Microsoft Garage. Wydana w Microsoft Store aplikacja pomaga szybko zbudować prototyp aplikacji UWP XAML, który następnie można łatwo przekopiować do Visual Studio.

Zaletą takiego rozwiązania jest łatwość tworzenia projektu. XAML Studio umożliwia podgląd kodu XAML w czasie rzeczywistym i interakcję z jego wynikami (Live Edit), tak jak gdyby była to już skompilowana aplikacja. Twórcy wskazują, że ta błyskawiczna odpowiedź narzędzia na zmiany kodu pozwala szybko pracować z pomysłami w sposób wizualny, kopiować przykłady z dokumentów, by je swobodnie eksplorować, i testować wyniki pracy - wszystko wewnątrz pojedynczej aplikacji do pobrania z Microsoft Store. Microsoft twierdzi też, że zdążymy pobrać XAML Studio i zbudować prototyp w czasie instalacji Visual Studio.

XAML Studio zawiera ponadto pakiet pomocnych dla dewelopera narzędzi. Dostarcz Data Context do swojego UI, by wypełnić go statystycznymi danymi testowymi lub żywymi danymi z JSON REST API. Następnie użyj naszego rewolucyjnego bindingowego debugowania, by nie tylko zobaczyć połączenia back-endowych źródeł danych z front-endowym UI, ale też namierzyć występujące błędy i ostatnie wartości - wyjaśnia Microsoft.

XAML Studio pobierzemy bezpłatnie z Microsoft Store. Przybliżony rozmiar wynosi 47,63 MB. Niestety, jedynym wspieranym językiem jest angielski.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/pl-pl/p/xaml-studio/9ntls214tkmq

Polecamy również w kategorii Microsoft .NET