Wydana została kolejna wersja Microsoft Launcher, oznaczona numerem 4.5

Wydana została kolejna wersja Microsoft Launcher, oznaczona numerem 4.5

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
10:16
12.01.2018
0 komentarzy
1216 wyświetleń

Już od dłuższego czasu pewnym jest, że telefony z systemem Microsoftu przegrały walkę z czasem – przynajmniej do momentu, aż gigant z Redmond postanowi stworzyć następcę Windows 10 Mobile. Co przy tym istotne, upadek ten dotyczy w zasadzie jedynie samego systemu, nie zaś obsługiwanych przez niego aplikacji - w ich przypadku można nawet mówić o sporych sukcesach. Microsoft zebrał bowiem najpopularniejsze z nich w jeden pakiet, będący jednocześnie swoistą nakładka na system – nosi on nazwę Microsoft Launcher i dostępny jest na urządzeniach mobilnych z Androidem. Liczba jego pobrań przekroczyła już jakiś czas temu 10 milionów, wobec czego gigant ma powody do świętowania. Rzecz jasna nie oznacza to, że Microsoft spoczął na laurach, bowiem opisane rozwiązanie wciąż jest dynamicznie rozwijane, czego dowodzi chociażby najświeższa aktualizacja.

Microsoft Launcher

Najnowsza wersja Microsoft Launcher nosi numer 4.5, zaś jedną z najważniejszych jej cech, jest dodanie możliwości utworzenia skrótów w przypadku systemu Android w wersji Oreo. Rzecz jasna nie tylko posiadacze najnowszych smartfonów (obsługujących wspomnianą wersję Androida) znajdą w najnowszej aktualizacji coś dla siebie. Całkiem ciekawie prezentuje się bowiem między innymi funkcja poinformowania uczestników spotkania o spóźnieniu, wprost z karty kalendarza. Co istotne zwłaszcza w przypadku klientów biznesowych, będą oni mogli teraz przeglądać dane firmowe z poziomu Microsoft Launcher – oczywiście tylko pod warunkiem, że zezwolą na to zasady wdrożone w Microsoft Intune. Możliwa jest teraz zmiana wielkości ikon w większości obszarów nakładki, ponadto w przypadku Androida 7.0 lub nowszego zmienić można także tapetę pulpitu i wygaszacza. Nieco bardziej przydatne okazać się może dodawanie nowych stron w trybie portretowym (co powiększy przestrzeń roboczą) oraz opcja ustawienia powtarzających się przypomnień.

Co prawda najnowsza aktualizacja nie jest jeszcze dostępna na terenie Polski, jednak już wkrótce powinna zawitać do naszego kraju. Warto wypróbować Microsoft Launcher już teraz, bowiem stanowi on świetną alternatywę dla klasycznego Androida – dodatkowo, zwarte w nim domyślnie aplikacje Microsoftu potrafią naprawdę zdziałać cuda, ułatwiając wykonywanie codziennych obowiązków, zarówno w domu jak i w pracy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-launcher-v4-5-update-released-with-several-new-features/

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor