Menu kategorii
 • Windows ma nowe logo. To pierwsza taka zmiana od 2012 roku

  Windows ma nowe logo. To pierwsza taka zmiana od 2012 roku

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  22:27
  12.12.2019
  2365 wyświetleń

  Microsoft Design kolejny raz wyjaśniał kulisy swojej pracy, tym razem ikon w stylu Fluent Design. Do podobnych wynurzeń już się przyzwyczailiśmy, choć tym razem uwagę przykuło coś jeszcze. Niektórzy zauważyli, że wśród nowych ikon (według projektantów jest ich ponad setka) przemknęła również ikona Windows. Oznacza to, że również ona zostanie przeprojektowana? To bardzo możliwe. Co ciekawe, dzisiejsze grafiki to nie jedyne miejsce, w którym widnieje ta ikona.

  Microsoft Design w toku badań i zbierania feedbacku zrozumiał, że płaski design i stonowane kolory nie rezonowały tak z użytkownikami, jak głębia, gradacje, żywe kolory i ruch, które są niektórymi typowymi cechami stylu Fluent. Styl ten — a właściwie język designu — z założenia jest spójny i powinien ogarniać całą warstwę UI i UX produktów, takich jak Windows, Office czy Surface. Jasne, nadal nie pokrywa on w 100% wszystkiego, ale czy pomyśleliście wcześniej o... logo Windows? Jego obecna forma debiutowała w 2015 roku wraz z Windows 10, ale w rzeczywistości opiera się na projekcie z Windows 8. Projekcie płaskim, monochromatycznym i statycznym. Właściwie wszystko wskazuje na to, że czas się go pozbyć.

  Fluent Design - nowe logo Windows

  Jak wspomnieliśmy, nowo logo zdążyło pojawić się już gdzieś wcześniej, choć chyba nikt nie zwrócił na to uwagi. Mowa tu o Surface Neo i systemie Windows 10X. Logo Windows, znajdujące się na przycisku Start, jest identyczne z tym zaprezentowanym dzisiaj, choć ukazane jest w nieco innej perspektywie.

  Windows 10X

  Nowe logo nie jest już płaskie i jednokolorowe. Wyraźny jest w nim gradient, przez co lewe dolne okienko jest ciemniejsze od pozostałych. Podobne rozwiązanie Microsoft stosował już w latach 1990–1992.

  Fluent Design - nowe logo Windows

  Windows zmieniał logo wielokrotnie, ale w zasadzie nigdy w ramach jednego systemu. Nie ma wątpliwości, że Windows 10X nie jest nowym systemem, a kolejną odmianą Dziesiątki, co jasno wyłożył Microsoft. Z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie, by dokonać precedensu i zmienić logo już istniejącego systemu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-may-have-leaked-a-new-windows-logo/

  Polecamy również w kategorii Windows 10