Menu kategorii
 • Windows XP SP3 po polsku dostępny!!!

  Windows XP SP3 po polsku dostępny!!!

   Adam Stępień
  Adam Stępień
  00:25
  29.04.2008
  114017 wyświetleń
  Windows XP Service Pack 3 w polskiej wersji językowej jest już dostępny do pobrania. Udostępniona wersja jest wersją ostateczną i w okresie wakacyjnym powinna być już dostarczana w ramach Automatycznych Aktualizacji.

  Pobierz polski Service Pack 3 dla Windows XP

  Od dziś niezależnie od tego, czy wykupiło się specjalną subskrypcję firmy Microsoft, czy się należy do wąskiego grona testerów Microsoft, każdy może pobrać finalny dodatek Service Pack 3 dla zasłużonego i uznanego systemu Windows XP i to w polskiej wersji językowej. To prawda, że ostatnie wysiłki producenta były skierowane ku Windows Vista, ale jego poprzednik nie został bez wsparcia, co skutkuje opracowanym kolejnym dużym zbiorem aktualizacji i poprawek. Zmiany, jakie niesie Service Pack dla Windows zawsze należą do kluczowych i istotnych w kontekście pracy w środowisku systemu, na jakim aplikujemy dodatek.

  Czego można spodziewać się po instalacji dodatku Service Pack dla Windows XP 3? Przede wszystkim należy sobie uzmysłowić, że po wydaniu SP2 w 2004 roku, czyli aż 4 lata temu, Microsoft przygotował masę kolejnych uaktualnień i poprawek dla systemu. Wszystkie są zawarte w SP3, gdzie dołączono także inne, specjalne łatki na specyficzne problemy. Windows XP Service Pack 3 łączy w istocie poprzednie wydanie SP1 i SP2 i uzupełnia o wspomniane aktualizacje wydane później. Ponadto SP3 wprowadza kilka nowych funkcji systemowych, które zostały szerzej omówione w tym dokumencie (j. ang.). Chyba najbardziej znamienną zmianą jest zmiana w aktywacji produktu. Instalacja Windows XP ze zintegrowanym SP3 pozwala na korzystanie z okresu karencyjnego (30 dni) bez wymaganego podania klucza produktu, podobnie jak to jest w przypadku instalacji Windows Vista.

  Dla jakich wersji systemu można zaaplikować Service Pack 3? Generalnie dla dowolnej wersji systemowej (Home, Professional) z wyjątkiem 64-bitowego systemu Windows XP Professional - użytkownicy tego ostatniego muszą sięgnąć po Windows Server 2003 SP2. Jeżeli chodzi o wcześniej dostępne Service Packi, to tu również nie ma większych przeciwwskazań, by instalować SP3 na komputerze, gdzie wcześniej nie zainstalowano SP2 - aczkolwiek wymagany jest SP1.

  O czym warto pamiętać przed instalacją SP3 dla Windows XP? Przede wszystkim należy odinstalować wczesniej zainstalowane wersje beta dodatku. Co prawda nie było de facto przygotowanej polskiej bety, ale sprytni użytkownicy i tak znaleźli stosowne obejście komunikatu o niezgodności językowej przy instalacji Windows XP Service Pack 3 beta ENG na polskim Windows XP.

  Dodatek Service Pack 3 można odinstalować. W tym celu należy podążać tą ścieżką: Start -> Ustawienia -> Panel Sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> Pokaż aktualizacje -> Windows XP Service Pack 3.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Windows XP